Ajo iu bashkua këngëtarëve Rita Ora dhe Stormzy për një këngë për viktimat e djegur në kullën Grenfell në Londër.

Dhe Dua Lipa dukej në çdo pëllëmbë e përkryer dhe në listën A t yjeve në botë, derisa mori pjesë në premierën e Baby Driver në Londër, të mërkurën, shkruan Daily Mail për këngëtaren shqiptare, përcjell Bota sot.

21 vjeçarja ka treguar linjat e saj seksi e veshur në rroba pink dhe taka të zeza.

Në shkrimin e saj DailyMail e ka quajtur princeshë të popit Duan, që ka shkëlqyer në pink.