Gianluigi Donnarumma do të vazhdojë kontratën me Milanin edhe për pesë vite të tjera

Portieri italian është penduar dhe do të vazhdojë kontratën me Milanin, pavarësisht se e kishte refuzuar para disa ditëve.

Por, Donnarumma ka një kusht për vazhdimin e kontratës, ku dëshiron të vendos edhe jë klauzolë.

Kjo nuk klauzolë nuk do të jetë shumë që duhet paguar për të, por një kusht që ta shesin atë vitin e ardhshëm në Real Madrid, shkruan Cadena Cope.

Këtë kusht më herët e kishte refuzuar Milan, por duke parë rrezikun që sezonin e ardhshëm mund të largohet si lojtarë i lirë, atëherë pritet edhe të pranohet.

Përveç Realit, për Donnarumman po interesohen edhe PSG dhe Juventus.