jë person i ka vënë zjarrin shtëpisë pas një mosmarrëveshje mes gruas dhe vjehrrës së tij.

Sipas policisë së Kosovës të dyshuarit fillimisht janë përleshur mes vete duke i shkaktuar njëri-tjetrit edhe lëndime trupore.

Rasti ka ndodhur në Pejë mbarëm rreth orës 17:00 transmeton Infokusi.com

Në njoftimin  policisë thuhet se i dyshuari i kishte kërcënuar se do ta djeg edhe banesën që kanë në Pejë.

Njësitet policore dhe zjarrfikësit kanë dal në vend ngjarje  dhe kanë lokalizuar-shuar zjarrin edhe pse janë shkaktuar dëme të konsiderueshme.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarat pas intervistimit janë liruar, ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje