Mbase shumë prej jush keni dëgjuar për favelat e Brazilit ku ka vrasje dhe vjedhje thuajse çdo ditë nga bandat e getove.

Një shqiptar që ka shkuar me pushime në Brazil ka shkruar pranë “JOQ”, teksa ka dërguar dhe një video të frikshme, ku një i ri pasi ka spiunuar një kartel droge ndiqet nën breshërinë e plumbave dhe në fund e vrasin barbarisht.

“Përshëndetje JOQ! Po ju dërgoj një video të frikshme nga Brazlili. Këto janë kartelet e drogës të lidhura me policinë.

Djali që është në video i ka treguar në polici dhe ja kanë shpërblyer në këtë formë.

Edhe mostër të ishte nuk merret jeta e njeriut kështu, këta janë të pashpirt.

Kamerat e fshehta e kanë kapur të gjithë skenën dhe kjo video po shokon Brazilin.

Por policia braziliane nuk mundohet ta zbardhi çështjen se është më keq se në Kolumbi”,- përfundoi shqiptari në Brazil.

Në fakt është tmerruese vetëm ideja se sa i fuqishëm dhe i thellë është biznesi i drogës dhe ta mendosh se në Shqipëri po rritet me hapa të frikshëm.