Kamponi anglez, Chelsea, dëshiron që ta transferojë mbrojtësin e Bayern Munchen, Jerome Boateng, sipas Daily Mirror.

Përfaqësuesi i Gjermanisë, është i hapur që të kalojë në Premier Ligë , dhe në aën tjetër Antonio Conte po synon që ta forcojë repartin e mbrojtjes te blutë.