Antonio Cassano ka pasur një takim me Crotonën gjatë mbrëmjes së të enjtes për të diskutuar një përvojë të re të Serie A, edhe pse Verona mbetet favoritë.

34-vjeçari ka qenë jashtë veprimit për një vit pas një kontesti kontrate me klubin e  Sampdorias.

Ai konfirmoi se është i gatshëm për një kthim dhe dëshiron futbollin e Serie A, duke refuzuar lëvizjet në Kinë dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.

Sipas Sky Sport Italia, përfaqësuesit e Cassanos patën një takim me Crotonën gjatë të enjtes mbrëma për të folur për një përvojë të re potenciale.

Crotone kishte sezonin e tyre të parë në Serie A në 2016-17 dhe shmangi rënien pas një rikthimi të jashtëzakonshëm, duke tejkaluar Empolin në ditën e fundit të sezonit.

T mobile In article [4]

Cassano do të kalonte në Kalabri dhe do të shkonte për të jetuar pranë detit, plus kjo do të ishte mjaft afër qytetit të tij të lindjes, Barit.

Megjithatë, Verona – e cili sapo ka fituar përsëri statusin e skuadrës elitare në Serie A – mbetet favoritë falë prezencës së bashkëlojtarin të tij të vjetër te Sampdoria, Giampaolo Pazzinit.