Adnan Januzaj ka ofertë për transferim në La Ligë.

Manchester United ka marrë ofertë me vlerë prej 11 milionë euro nga Real Sociedad për Adnan Januzaj, raporton “Sky Sports News”.

Klubi spanjoll është një nga të interesuarit për blerjen e mesfushorit i cili kaloi sezonin e shkuar në formë të huazimit në Sunderland, përcjell “lajmi.net”.

Januzaj bëri vetëm 18 paraqitje si titullar në Premierligë dhe nuk konsiderohet si futbollist i dobishëm në Old Trafford.