Real Madrid e dëshiron sulmuesin e Malagas, Sandro Ramirez

Largimet e Alvaro Moratas dhe Mariano Diaz kanë bërë që Real Madrid të vihet në kërkim të një sulmuesi të ri.

E përditshmja spanjolle, Marca shkruan se Reali është duke kërkuar sulmuesin e talentuar të Malgas, Sandro Ramirez.

Lojtari është duke shkëlqyer me U21 të Spanjës dhe pëlqehet shumë nga trajneri Zinedine Zidane.

Për lojtarin janë të interesuara edhe dy skuadrat tjera, Atletico Madrid dhe Everton

Sandro që kushton vetëm 6 milionë euro, në të kaluarën ishte pjesë e Barcelonës, por ishte larguar verën e kaluar.