Gazetari Baton Haxhiu, i cili është mik i afërt i kryeministrit Edi Rama, ka treguar nëse ka ndonjë rol në ekipin e Ramës dhe nëse është marrë me zgjedhjet e Shqipërisë, në të cilat Partia Socialiste shënoi fitoren më të thellë.

Haxhiu ka folur për miqësinë e tij me kryeministrin e Shqipërisë, dhe për lëvizjet që ai ka bërë në raport me liderët e partive politike shqiptare.

Gazetari ka treguar se kur është njohur me Ramën, ndërsa ka folur edhe për miqtë e kryeministrit në fillim të karrierës së tij politike, të cilët tani janë kundërshtarë të tij.

Ndiqeni videon e mëposhtëm: