Kjo verë mund të jetë vendimtare për Barcelonën.

Përfundimi i sezonit me vetëm një titull, atë të Kupës së Mbretit, do të bëjë që Barcelona të bëjë revolucion këtë verë, gjë i cili ka filluar me ardhjen e trajnerit Ernesto Valverde.

Deri më tani është spekuluar se Barcelona po kërkon tre futbollistë. Ousmane Dembele i Dortmundit, Verratin e PSG-së dhe Bellerinin e Arsenalit.

Me këto tri prurje, dhe lojtarët që ka në dispozicion Valverde, do të kishte një formacion të frikshëm në dispozicion për edicionin e ri.