Telefoni i ri i serisë Asus ZenFone 4 do të arrijë së shpejti, ndërsa tash janë paraqitur specifikat e modelit Pegasus 4A, së bashku me çmimin e pajisjes.

Specifikat e rrjedha sugjerojnë se telefoni Asus ZenFone Pegasus 4A i takon segmentit të mesëm.

Pajisja ka ekran 5 inç me rezolucion 720p, çip me katër bërthamë MediaTek MT6737V, 3GB RAM dhe 32GB hapësirë të brendshme. Në anën e pasme ndodhen kamerat me 13MP, përkatësisht 8MP, derisa kamera për selfi është 5MP. Telefoni ka bateri 4100mAh dhe sistem operativ Android 7.0 Nougat.

Pritet që Asus ZenFone Pegasus 4A të dedikohet për tregjet e Evropës dhe Azisë, me çmim prej rreth 250 eurosh.