Arsenal janë duke bërë bisedime me AS Monacon për Kylian Mbappen.

Sipas London Evening Standard, Arsenal tani e ka bërë një ofertë të përmirësuar për Thomas Lemar dhe marrëveshja është arritur me palëve.

‘Gunners’ tani janë të interesuar që ta thyejnë rekordin botëror për Mbappen.

Real Madrid janë duke e udhëhequr garën për Mbappen, i cili ende nuk ka vendosur për Monacon, por Arsene Wenger beson që marrëdhënia e mirë me lojtarin dhe familjen e tij do ta bëjë që ai ta zgjedh Arsenalin në këtë moshë.

Wenger ka qenë në shtëpinë e lojtarit për vizitë, por ende ai nuk është i bindur se a do të qëndroje te Monaco, apo do të kalojë në Angli.