Mbyllen dyshimet për të ardhmen e Alexandre Lacazettes.

Mediat spanjolle raportojnë që Atletico Madridi dhe Lyoni kanë arritur marrëveshje për sulmuesin.

Ai do të kalojë në janar te skuadra e Diego Simeone.

Atletico s’ka të drejtë ta marrë gjatë verës për shkak të bllokimit të merkatos. Në këtë mënyrë, Lacazette do të luajë edhe 6 muajë me Lyonin, për të kaluar pastaj te Atletico