Tottenham e dëshiron mbrojtësin e djathtë të Juventusit, Dani Alves

Tashmë Juventus e ka konfirmuar se Dani Alves do të largohet gjatë kësaj vere, pas vetëm një sezonin në Torino.

Ai po kërkohej nga Manchester City dhe Chelsea, por tashmë në garë ka hyrë edhe Tottenham Hotspur.

Sipas The Sun, trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochettinio e sheh Alvesin si zëvendësues ideal të mbrojtësit anglez, Kyle Walker, i cili do të largohet gjatë kësaj vere.

Skuadra favorite për të nënshkruar me Walker ëshët City, por në garë është edhe Bayern Munich.