Alda Çela, është 35-vjeçarja shqiptare, e cila mbeti e vdekur në një aksident të ndodhur mëngjesin e sotëm në itali. Identitetin e viktimës e ka bërë të ditur presitigjozja italiane “Corriere”.

Aksidenti

Aksidenti tragjik ndodhi rreth orës 5 të mëngjesit të sotëm në rrugën Trepuzzi-Leçe, Itali.

Alda Çela ishte duke lëvizur me makinë e saj tip “Peugeot 206”, dhe për motive që pritet të zbardhen nga hetimet, ka humbur kontrollin, duke u përplasur me murin anë rrugës.