Një aksident trafiku në mes tri automjeteve ka ndodhur në fshatin Prugoc të Prishtinë, ku si pasojë, përveç dëmeve materiale, lëndime trupore kanë pësuar 12 persona.

Të lënduarit janë dërguar për trajtim të nevojshëm mjekësor dhe janë jashtë rrezikut për jetë. Me vendim të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt./KosovaPress/