Një aksident automobilistik ka ndodhur para pak çastesh në lagjen Mazgit i Ulët në Obiliq.

Një automjet ende i paidentifikuar për shkak të shpejtësisë ka goditur rrethinën e një shtëpie duke hyrë deri në oborrin e saj.

Por menjëherë pas incidentit personi u largua nga vendngjarja pa pritur Policinë e Kosovës. Ndërkaq Gazeta Tribuna mëson se drejtuesi i automjetit edhe i kishte ofenduar banorët e shtëpisë.

Në oborr nuk ka pasur fëmijë dhe ngjarja ka përfunduar pa incidente tragjike. Mësohet se policia ka shkuar në vendngjarje.