Manchester City nuk ka ndërmend t’i rinovojë kontratën argjentinasit, ndaj dhe transferimi i tij në France mund të ndodhë shumë shpejtë.

PSG pritet që të bëjë një goditje të madhe gjatë kësaj vere. Pas zërave për Cristiano Ronaldon, drejtuesit parizien kanë gati 60 milionë paund për sulmuesin Sergio Aguero.

Manchester City nuk ka ndërmend t’i rinovojë kontratën argjentinasit, ndaj dhe transferimi i tij në France mund të ndodhë shumë shpejtë.

Pep Guardiola preferon më shumë brazilianin Gabriel Jesus, i transferuar në janar në “Etihad Stadium”, ndërkohë që dëshira e tij është që të transferojë dhe kilianin Alexis Sanchez nga Arsenali.

Aguero mund të pranojë që të transferohet në Paris për të nisur një aventurë të re.