Italia dhe Spanja kanë shënuar nga një gol të shpejtë për rezultatin 2:1

Italia ka barazuar fillimisht rezultatin në 1:1 me golin e Federico Bernardescchit në minutën e 62’, por Spanja është përgjigjur sërish me Saul, i cili ka shënuar nga rreth 30 metra.

Italia nga minuta e 58 është duke luajtur me 10 lojtarë, pasi Galiardini u ndëshkua me karton të kuq.