Forcat ajrore izraelite sulmuan disa caqe në rripin e Gazës, disa orë pasi që një raketë e shkrepur nga ky rajon palestinez shpërtheu në territorin e Izraelit.

Izraeli ka sulmuar të paktën tri caqe në rripin e Gazës, njoftuan burime të sigurisë palestineze dhe dëshmitarë, transmeton AFP.