Top Lajm

Sapo ndodhi një aksident në Tetovë, përplasen tre vetura me njëra tjetrën (VIDEO)

Sapo ka ndodhur një aksident i rëndë në Tetovë në bulevardin Iliria. Siç mëson portali TetovaSot nga vendi i ngjarjes, në incident janë përfshirë tre ...

Read More »

Maqedonia, lider për vdekshmërinë e foshnjave (VIDEO)

Rritet numri i sëmundjeve seksualisht të transmetueshme , ndërsa fatkeqësisht Maqedoni është lider në Evropë për nga numri i vdekjeve të foshnjave. Shkak për këtë ...

Read More »

Koreja e Veriut gati për luftë, qindra tanke demonstrojnë forcën (FOTO)

Koreja e Veriut dhe lideri i saj, diktatori Kim Jong-un, mesa duket po bëjnë përgatitje të forta për të nisur një luftë me SHBA-të apo ...

Read More »

Tension në det: Anija iraniane i afrohet më shpejtësi asaj amerikane duke i drejtuar armët

Një luftanije e marinës amerikane pati një tjetër “takim të afër” me një nga anijet e gardës revolucionare të Iranit,  në Gjirin Persik të hënën. ...

Read More »

Sonte në ClickPlus intervistë me deputetin Talat Xhaferi (VIDEO)

Sonte në emisionin ClickPlus me fillim në ora 21:30 në TV21, i ftuar do të jetë , deputeti Talat Xhaferi, i cili do të pastrojë ...

Read More »

Ahmeti t’i tërheq nënshkrimet nëse Zaev luan bishtin me Serbët

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti njëherit edhe personi kyç për stabilitetin e Maqedonisë, mund ti tërheq nënshkrimet për formimin e qeverisë së ...

Read More »

Zorani frikacak dhe Alia trim nuk mund ta rrëzojnë Gruevskin

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev siç duket është tepër i frikësuar për të zgjidhur ngërçin politik në Maqedoni. Ai vazhdimisht kërkon ndihmë nga Ahmeti për ...

Read More »

Kur Ali Ahmeti ishte LPK-ist, foto të viteve 80

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti shihet në një fotografi të viteve 80-ta kur ishte në LPK. Bashkë me Ali Ahmetin janë edhe shumë figura tjera ...

Read More »

Hojt Ji më 1 maj në Shkup, a do ta zgjedh qeverinë e re?

Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë, Hojt Brajan Li më 1 maj do ta vizitojë Republikën e Maqedonisë, kumtuan nga Ambasada Amerikane në Shkup. ...

Read More »

Edhe sot do të mbahet seanca konstitutive në Kuvend, a do të zgjidhet Talat Xhaferi kryetar?

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojnë debatin për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e ...

Read More »

Lufta e Tretë: SHBA nesër ‘godet’ Korenë e Veriut, kjo është raketa bërthamore vdekjeprurëse që do ta hedhë (VIDEO)

SHBA dëshiron të provojë nesër raketat balistike ndërkontinentale (ICBM) për të paralajmëruar Korenë e Veriut se nuklearët e saj janë “vdekjeprurëse dhe të gatshëm”. Personeli ...

Read More »

Informer: Erdogan po ndihmon Thaçin e Ramën për luftë, armët i blen Pacolli (FOTO)

Është rikthyer politika e ushqyer nga retorika konspiracioniste e Aleksandar Vuçiqit, në raport me shqiptarët, pas deklaratave të Edi Ramës dhe Hashim Thaçit, se Kosova ...

Read More »

Mediat serbe: Erdogan me shqiptarët do ta marrin Shkupin e Kumanovën

Është rikthyer politika e ushqyer nga retorika konspiracioniste e Aleksandar Vuçiqit, në raport me shqiptarët, pas deklaratave të Edi Ramës dhe Hashim Thaçit, se Kosova ...

Read More »

15 futbollistët që kanë parë vdekjes me sy në fushë (VIDEO)

Nuk janë të paktë futbollistët që kanë rrezikuar edhe jetën e tyre duke luajtur futboll. Viteve të fundit, shkaku i ndërhyrjeve apo ndonjë gjëje tjetër, ...

Read More »