Sport

Interi kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë (VIDEO)

Interi ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Italisë pasi ka eliminuar Bolonjës në kohën shtesë me rezultatin 3-2. 2 me 2 ishte rezultati i ...

Më tepër »

Pasi e ofenduan tifozët, ja çfarë i tha Sergio Ramos në vesh trajnerit të Sevilias

Ndeshja Sevilia-Real Madrid edhe kësaj radhe ishte me plot tensione, dhe pre e fyerjeve ishte Sergio Ramos, që në të kaluarën ka veshur fanellën e Sevilias. ...

Më tepër »

Tifozët e Tiranës thirrje në ndeshjen me Maqedoninë: “Vdekje Serbisë!” (VIDEO)

Ditën e sotme në orën 19:00 ka filluar takimi i basketbollit midis ekipit të Tiranës dhe ekipit të Karpoš Sokoli nga Shkupi i Maqedonisë, i ...

Më tepër »

Interi rimerr avantazhin në kohën shtesë (VIDEO)

Interi ka rikthyer epërsinë ndaj Bolognas, me golin e shënuar nga Candreva.

Më tepër »

S’ka fitues pas kohës së rregullt, Inter – Bologna shkon në shtesë (VIDEO)

Bologna ka arritur të rikthehet në lojë kundër Interit, duke barazuar rezultatin në 2:2 në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Italisë. Ky rezultat dërgon ...

Më tepër »

Sunderlandi i Adnan Januzajt i jep fund aventurës në FA Cup

Sunderlandi i Adnan Januzajt është eliminuar nga Kupa FA. Adnan Januzaj dhe skuadra e tij Sunderland janë eliminuar nga FA Cup, pasi janë mposhtur 2:0 ...

Më tepër »

Pep Guardiola bën gjestin e madh human (FOTO)

Trajneri i dhuroi një ditë të paharrueshme djaloshit të vogël duke ia rikthyer buzëqeshjen, gjë që e bëri edhe djaloshi me trajnerin. Ish trajneri i ...

Më tepër »

Inter – Bologna, a është ky goli i vitit? (VIDEO)

Jeison Murillo dhe Rodrigo Palacio kanë shënuar në minutat 33 dhe 39 për Interin ndaj Bolognas. Goli i Murillos mund të cilësohet si një nga ...

Më tepër »

Blerim Xhemaili shënon përsëri, ngushton diferencën ndaj Interit (VIDEO)

Mesfushori shqiptar Blerim Xhemaili ka shënuar gol ndaj Interit në Kupën e Italisë. Xhemaili realizoi për Bolognan në minutën e 43-të golin e ngushtimit të ...

Më tepër »

Inter shënon edhe golin e dytë ndaj Bolonjës (VIDEO)

Skuadra e Interit ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Bolognas, kësaj radhe me anë të sulmuesit argjentinas Rodrigo Bologna.

Më tepër »

Festimi i këtij goli për pak sa nuk përfundoi në tragjedi (VIDEO)

Futbollisti i skuadrës australiane, Newcastle Jets, Andrew Nabbout shënoi gol në minutën e fundit të pjesës së parë dhe shkoi te tifozët për të festuar ...

Më tepër »

Juventus transferon talentin 19-vjeçar

Agjenti i lojtarit Riccardo Orsolini ka konfirmuar transferimin e futbollistit nga Ascoli tek Juventusi. Talenti 19-vjeçar pritet t’i bashkohet Juventusit për 6.5 milionë euro, por do ...

Më tepër »

Ylli i Barcelonës: Refuzova që ta dëgjoj ofertën e Wengerit

Mesfushori i talentuar i Barcelonës, Sergi Samper ka treguar se e kishte refuzuar Arsenalin verën e kaluar. Mesfushori 21 vjeçar i skuadrës katalonase që është ...

Më tepër »

Lojtari i Chapecoense shpëtoi gjallë nga aksidenti tragjik, shiko si mëson të ecë

Helio Neto është vetëm njëri nga tre lojtarët e skuadrës braziliane që i mbijetoi aksidentit tragjik. Mbrojtësi  31 vjeçar po vazhdon rehabilitimin ndërsa sot ka ...

Më tepër »