Shëndeti

Mungesa e një vaksine, mjekët i presin gishtërinjtë (FOTO)

Një studente ka vendosur të ndajë betejën e saj, vërtetë të tmerrshme. Një përpjekje për të inkurajuar më shumë të rinj, pasi rezultoi me meningjit, ...

Më tepër »

A mund të ngelen shtatzënë femrat gjatë menstruacioneve?

Edhe pse ekziston mundësia ka pak gjasa për shtatzëni gjatë ditëve “jo të frytshme”, por nuk mund të parashikohet koha gjatë muajit kur nuk ekziston ...

Më tepër »

Ja çfarë iu bën mushkërive kanabisi

Pasi pirja e duhanit shkakton kancer, edhe kanabisi duhet të shkaktojë gjithashtu, apo jo? Epo jeni gabim. Kanabisi ulë rrezikun nga kanceri në mushkëri. Kanabisi ...

Më tepër »

Letra e aluminit ndihmon në largimin e dhimbjeve të ndryshme

Në fillim mund të jeni skeptik në lidhje me këtë, por përdorimi i folisë së aluminit shkon përtej mbështjelljes së ushqimit. Në fakt, kjo foli ...

Më tepër »

Dy maska të shpejta me vaj ulliri për flokë të shëndetshëm

Vaji i ullirit mund të konsiderohet si mbreti i tryezës të çdo familjeje. Ai përmban antioksidantë, vitamina A dhe E të cilat janë shumë të ...

Më tepër »

Maskë natyrale për një fytyrë me shkëlqim

Secila femër dëshiron që të duket gjithmonë e bukur dhe për këtë mundohen shumë. Mirëpo ekzistojnë mënyra se si të kujdesemi për fytyrë shumë lehtë ...

Më tepër »

Uji i orizit, një nga sekretet e bukurisë kineze

Për mijëra vite gratë në Azi, sidomos në Kinë, kanë përdorur ujë orizi si një mënyrë për të pastruar lëkurën dhe shkëlqyer flokët. Uji orizit ...

Më tepër »

Zbuloni nëse keni kancer gjiri përmes këtij testi të thjeshtë

Popsugar ka sjellë një ide të zgjuar për zbulimin e shenjave të kancerit të gjirit përmes fushatës me limon. E krijuar nga Organizata WorldWide Breast ...

Më tepër »

Mjeku: Ja si ta luftoni depresionin

Tridhjetë minuta të meditimit të përditshëm do të kontribuojnë në zbutjen e simptomave të ankthit dhe depresionit, ka treguar analiza e rezultateve pothuajse të 50 ...

Më tepër »

Këto ushqime nuk duhet t’i hani gjatë shtatëzanisë

Kujdesi me ushqimin gjatë shtatzënisë është i një rëndësie të veçantë. Janë disa ushqime të cilat nuk preferohen të konsumohen gjatë muajve të shtatzanisë, për ...

Më tepër »

Ja çfarë iu bën mushkërive kanabisi

Pasi pirja e duhanit shkakton kancer, edhe kanabisi duhet të shkaktojë gjithashtu, apo jo? Epo jeni gabim. Kanabisi ulë rrezikun nga kanceri në mushkëri. Kanabisi ...

Më tepër »

Vaji i ullirit zgjat jetën

Studimet e ndryshme kanë treguar se vaji i ullirit luan një rol të rëndësishëm në mbrojtjen ndaj sëmundjeve. Ndër shekuj është protagonist i padiskutueshëm i ...

Më tepër »

Kura natyrale për lëkurën e thatë gjatë dimrit

Gjatë muajve të ftohtë të dimrit, era, acari e dëmtojnë shumë lëkurën, Përdorimi i produkteve të grimit mund ta përkeqësojnë edhe më shumë lëkurën e ...

Më tepër »

Pasi të shikoni si bëhen salsiçet, kurrë nuk do të hani më (VIDEO)

Disa shkenctarë amerikan kanë studiuar efektet negative që sjell ngrënia produkteve të përpunuara, në veçanti mishit. Këta shkenctarë konsiderojnë se ushqimi hot-dog është po Paq ...

Më tepër »