Rajoni

Transplanti në Shqipëri, Spahiu: Të ndryshojë ligji

Rritja e nivelit të disa sëmundjeve dhe aksidentet kanë sjellë rritje të kërkesave për transplant. Pacientët në Shqipëri ndeshin me dy pengesa për të kryer ...

Më tepër »

Opozita vendos, protestë gjithëpopullore më 9 janar

Liderët opozitarë të mbledhur në një takim në selinë e Nismës kanë bërë të ditur se më 9 janar do të mbajnë një protestë gjithëpopullore ...

Më tepër »

Ambasadori i Shtetit të Kuvajtit i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit Nishani

Ambasadori i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Shtetit të Kuvajtit në vendin tonë, Fayez Mishari Al-Jasim, i paraqiti këto ditë presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bujar ...

Më tepër »

Liderët opozitarë fillojnë takimin

Liderët e partive opozitare kanë filluar takimin e tyre, ku pritet të vendosin për veprimet e tyre në seancën e së enjtes, kur Presidentja do ...

Më tepër »

Pas vitit të Ri koalicioni: PDK, AAK, Nisma dhe Lista Serbe?

Në bazë të burimeve që ka siguruar Gazeta “Tribuna”, bëhet e ditur se skena politike e vendit, pas vitit të ri, do të pësojë ndryshime ...

Më tepër »

Arrestohet një serb për krime lufte në Srebrenicë

Prokuroria e Bosnjës dhe Hercegovinës ka bërë të ditur se është arrestuar Milan Bogdanoviq, i dyshuar se si komandant i Policisë në vitin 1995 ka ...

Më tepër »

Haradinaj i përgjigjet Veselit: Nuk kemi bashkëpunuar me policinë

Lideri i AAK’së, Ramush Haradinaj, në konferencën e partisë i është përgjigjur Kadri Veselit pas deklaratës së tij se shefi i sigurimit kishte bashkëpunuar me ...

Më tepër »

Gjermania i jep Kosovës edhe 17 milionë euro (Video)

Qeveria e Kosovës dhe ajo e  Gjermanisë  kanë arritur sot ujdinë për Bashkëpunim Finaciar për vitin 2015 përmes së cilës Gjermania do t`i jep Kosovës ...

Më tepër »

Ja cfarë i ndodhi personit që godiste bustin e Skenderbeut në Kaçanik (foto)

Jeton Vërbani, i riu i cili para një viti postoi një video tek godiste bustin e Skëndërbeut është keq. Atij I është thyer hunda. Nuk ...

Më tepër »

Dikush po e luan lojën, edhe brenda pozitës ka adhurues të tymit

Për të tetën herë me radhë u hodh gazi lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Për të tetën herë me radhë organet e sigurisë dështuan ta ...

Më tepër »

Aida Dërguti me uniformë të UÇK-së dhe kallashnikov në luftë

Dikur mbante pushkën në duar për të mbrojtur atdheun e saj, sot me fuqinë e fjalëve mundohet të bëjë më të mirën për të ardhmen ...

Më tepër »

DASH-i, i shqetësuar me numrin e kosovarëve në ISIS

Radikalizmi dhe pjesëmarrja e kosovarëve, burra dhe gra, në “Shtetin Islamik” përbën një shqetësim të madh edhe për Departamentin Amerikan të Shtetit. Zyrtarët e saj ...

Më tepër »

Berisha i uron fitoren Sarkozit

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka uruar Nicolas Sarkozy për fitoren në zgjedhjet vendore. Berisha ka thënë se Partia Demokratike ka patur dhe ka ...

Më tepër »

Policët largohen nga Kuvendi (FOTO)

Numri i policëve te Kuvendi i Kosovës ka filluar të pakësohet. Siç raporton KosovaPress, njësitet policore kanë filluar të shpërndahen.  Numër i madh i policëve ...

Më tepër »