Rajoni

Vdes tragjikisht ish-ministri, bie nga ballkoni i katit të shtatë

Rrëzohet aksidentalisht nga kati i shtatë i pallatit, vdes tragjikisht ish-ministri i Rendit. Ngjarja e rëndë është regjistruar ditën e djeshme rreth orës 13:00, në ...

Më tepër »

Një libër bullgar, kushtuar edhe Kosovës

Libri “Ballkani Perëndimor dhe Bullgaria (politikë, diplomaci, siguri)” i dr. Metodievit është një hulumtim serioz mbi proceset e rëndësishme politike në rajon. Libri u bë ...

Më tepër »

Mustafa: Kosova, model i përkushtimit për paqe, dialog e stabilitet

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim ish- përfaqësuesen e lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Baroneshën Catherine Ashton, ...

Më tepër »

Edhe pas 15 vjetësh kërkohet zbardhja e vrasjes së Smajl Hajdarajt

Në 15- vjetorin e vrasjes është përkujtuar deputeti Smajl Hajdaraj. Me këtë rast, ministri i FSK-së Haki Demolli, tha se ndjehet i nderuar që është ...

Më tepër »

Fermerët qumështar në Kosovë të kënaqur me subvenicionet, por kërkojnë edhe subvencionim të klasës së tretë

Blegtoria është mjaft e rëndësishme për bujqësinë e Kosovës, kurse për ministrinë është e rëndësishme prodhimi i qumështit pasi për këtë janë ndarë mjete të ...

Më tepër »

Veseli në Vjenë: Provokimet e fundit i bëjnë dëm më së shumti Serbisë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, u është adresuar sot përfaqësuesve të shumtë nga shtete të ndryshme të Evropës e më gjerë, ...

Më tepër »

Koshat modernë të qytetit të Fierit, të futur përgjysëm nën tokë (VIDEO)

Bashkia e Fierit, po zbaton një model të ri për grumbullimin e mbetjeve në qytet, me kontenierë hermetikë që përdoren edhe në kryeqendrat evropiane. Pjesa ...

Më tepër »

Kundërshtarët e Vuçiqit në Beograd: Ushtria dhe policia serbe – një grusht mjerim

Provokimi me trenin ishte “budallallëk”, thuhet në Beograd. Mediat qeveritare thonë se vetëm politika e “urtë” e kryeministrit Vuçiq e ka evituar konfliktin e armatosur. ...

Më tepër »

Ja pse ia dhuroi Rusia Serbisë trenin me mbishkrimin “Kosova është Serbi”

Treni që mbante të shkruar në disa gjuhë të botës parullën “Kosova është Serbi”, është një dhuratë e Rusisë për shtetin serb. Ky tren që ishte ...

Më tepër »

Hyseni: Urdhrin për ndaljen e trenit serb e dha drejtori i policisë

Në Komisionin për Siguri, Anton Quni nga LDK-ja, ka pyetur ministrin e Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, nëse presidenti ka dhënë urdhër të drejtpërdrejt për ...

Më tepër »

Shqiptarja tenton të hidhet nga dritarja e hotelit (FOTO)

Kalimtarët e një prej rrugëve më të frekuentuara të qytetit e Torinos në Itali janë përballur më një skenë aspak të mirë mëngjesin e sotëm. ...

Më tepër »

Greqia u përfshi nga një valë ere dëbore

Autoritetet në rajonin e Janinës dhe Volosit në Greqinë Veriore dhe qendrore sot ballafaqohet me valë të re të reshjeve të borës, pas motit të ...

Më tepër »

Treni i Serbisë “arrin” në Indi

Provokimi i Serbisë ndaj Kosovës me nisjen e një treni me mbishkrime nacionaliste nga Beogradi drejt Mitrovicës, ka arritur edhe në Indi. Gazeta indiane “New ...

Më tepër »

Ja si përfundon serbi me uniformë dhe simbole ushtarake serbe në Prizren

Një burrë serb është arrestuar dje në Prizren pasi ka dalur në rrugë me uniformë me simbole ushtarake serbe. Kështu bën të ditur Policia e ...

Më tepër »