Rajoni

Ramushi dhe Avokati i tij festojnë lirimin me nga një gotë në Colmar (FOTO)

Ramush Haradinaj po e shijon lirinë bashkë me avokatin e tij, Arianit Koci, diku në një lokal të qytetit Colmar Përmes kësaj fotografie, shihet qartë ...

Më tepër »

Bushati: “Çështja Haradinaj” mund të përkeqësojë raportin e Tiranës me Beogradin (VIDEO)

Arrestimi i Ramush Haradinaj mund të përkeqësojë edhe marrëdhëniet e Tiranës me Beogradin. Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, në një intervistë për emisonin 200 në ...

Më tepër »

Qeveria e mirëpret vendimin e lirimit me kusht të Haradinajt

Qeveria e Kosovës për vendimin e lirimit të Ramush Haradinajt ka thënë se e konsideron si një hap dhe se pret që ish-kryeministri i Kosovës ...

Më tepër »

Veseli beson në lirimin e plotë të Hardinajt

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vlerësuar vendimin e sotëm të Gjykatës franceze për lirimin nga paraburgimi të ish-komandantit të UÇK-së në Zonën ...

Më tepër »

Spahiu: Me trenin nga Serbia do të vijnë edhe 50 tanke të Ushtrisë serbe

Më 15 shkurt të këtij viti do të shpallet formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe, e si pasojë e kësaj do të zbarkojnë ...

Më tepër »

Akulli bie nga kati i 10 në një kafene, lëndon disa persona

Disa persona janë lënduar në një kafene në lagjen “Dardania” në Prishtinë, pasi copa të akullit dhe bora kanë rënë nga kati i dhjetë i ...

Më tepër »

Rrezikohet Arjan Çani dhe “Zonë e Lirë”, fillojnë kërcënimet dhe paralajmërimet

Një ditë më parë, Armand Shkullaku bëri publik faktin se nuk do të jetë më drejtor i ABC News. Televizioni do të drejtohet nga vetë ...

Më tepër »

“Çështja Haradinaj” mund të përkeqësojë raportin e Tiranës me Beogradin

Ditmir Bushati, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka deklaruar se DASH kritikoi te gjitha ato ceshtje ku opozita ka ngritur perhere zerin. Arrestimi ...

Më tepër »

Autoritetet franceze ia marrin pasaportën Haradinajt, ja kur pritet takimi me familjar

Vendimi i Gjykatës së Colmar gjithashtu është marrë se Ramush Haradinaj duhet ta dorëzojë pasaportën e tij në policinë franceze dhe se duhet t’iu paraqitet ...

Më tepër »

Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj sot ka pritur kryetarin e Lëvizjes BESA, Bilall Kasami

Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, bashkë me shefen e Grupit Parlamentar, Valdete Bajrami, deputetin Haxhi Shala dhe sekretarin për Ekonomi, Shyqiri Bytyqi, sot ...

Më tepër »

Pacolli: Haradinajt t’i fshihet emri nga Interpoli

Lirimi me kusht i Ramush Haradinajt, nuk mjafton për kryetarin e AKR-së, Behgjet Pacolli. Me anë një statusi në rrjetin social Facebook, ai thotë se ...

Më tepër »

Meta: Vendimi për Haradinajn jo i plotë, drejtësia franceze do ta çlirojë nga akuzat e Serbisë

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta reagon vendimit të Gjykatës franceze për lirimin me kusht të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj. Kryetari i Kuvendit ...

Më tepër »

Vuçiq, mbledhje të jashtëzakonshme pas lirimit të Ramush Haradinajt

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme të Qeverisë së Serbisë pas vendimit për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt. Mbledhja do ...

Më tepër »

Serbia reagon pas lirimit të Ramush Haradinajt

Regjimi i Beogradit nuk do që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, ka thënë zëvendëskryetari i Partisë Radikale në Serbi, Nemanja Saroviq. Këto deklarata Saroviq ...

Më tepër »