Rajoni

Vjen edhe takimi me Shqipërinë, rusët do të vijnë zyrtarisht në Tiranë

Në Tiranë pritet të mblidhet së shpejti sesioni i i radhës i Komisionit Ndërqeveritar Rusi-Shqipëri për Tregtinë, Bashkëpunimin Ekonomik dhe Tekniko-Shkencor, duke shënuar kështu edhe ...

Më tepër »

Kosova ushqehet nga Serbia, importoi 400 milionë euro mallra

Rreth 400 milionë euro është vlera e produkteve serbe të importuara në Kosovë gjatë vitit 2016. Derisa në vitin 2016, importi i këtyre produkteve ka ...

Më tepër »

Kreu i LDE Galdini: Pa votim elektronik, kemi votime sipas tregut, jo zgjedhje politike

Nje dite pas firmosjes se Memorandumit per zgjedhje te lira dhe te ndershme, nga Partite e Koalicionit Opozitar, edhe LDE – Partia per Liri, Demokraci ...

Më tepër »

Tjetër provokim, aeroplani nga Serbia fluturon mbi Kosovë (FOTO)

Pas trenit me parrulla provokuese që dështoi të hynte në territorin kosovar, Serbia ka bërë një tjetër provokim ndaj Kosovës. Kësaj radhe, shteti serb ka ...

Më tepër »

Zjarr i madh tek ish-fusha e aviacionit në Tiranë, merr flakë makina (VIDEO)

Një makinë tek ish-fusha e aviacionit në Tiranë është përfshirë nga flakët e zjarrit pasditen e sotme. Në foto e mëposhtme të siguruara nga Syri.net, ...

Më tepër »

Kodheli ndihmon familjet në nevojë në Klos

Në vijim të shpërndarjes së ndihmave nga Forcat e Armatosura për banorët e zonave të izoluara nga bora, ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli vizitoi disa ...

Më tepër »

Çahet rrethimi në Aeroportin e Rinasit, pritet gjatë natës rrjeta

Rrethimi i aeroporit të Rinasit është çarë nga persona ende të paidentifikuar. Rrjeta me të cilët është rrethuar aeroporti është prerë në disa vende të ...

Më tepër »

Dy shqiptarë kapen brenda magazinës së drogës me vlerë 170 mijë Euro në Angli (VIDEO)

Dy shqiptarë në Britani të Madhe kanë dalë para një gjykate angleze dhe po përballen me akuzat e kultivimit të lëndëve narkotike. Muj Toskaj 24 ...

Më tepër »

Ngrijnë edhe shkollat, ja kushtet me të cilat përballen nxënësit shqiptarë (FOTO)

Qytetarët shqiptarë vijojnë të demaskojnë kryeministrin dhe Ministrat e saj, kur deklarojnë se shkak për shtyrjen e shkollave nuk ishte i ftohti por gripi. Ish-kryeministri ...

Më tepër »

Blushi: Votoni kundër Ramës dhe Saliut! Ja propozimet tona për të nxjerrë vendin nga varfëria

Kreu i Partisë Libra, Ben Blushi ka inauguruar zyrën e hapur të Partisë në Fier, nga ku aeloi se duhet të votohet masvimisht kundër Berishës ...

Më tepër »

Çeku për incidentin me trenin: Kam pasur frikë nga ballafaqimi i drejtpërdrejtë të shtunën

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Agim Çeku, ka deklaruar se dita e ndaljes së trenit, do të mbetet në mendjen e qytetarëve të ...

Më tepër »

Elbasan, ngrijnë qindra kuintalë portokalle dhe agrume. Dëmtime edhe në sera

Ngricat kanë  shkuar dëm qindra kuintal me agrume dhe portokalle në Elbasan.  Dëmtime të mëdha raportohen edhe në serat me domate, tranguj dhe perime të ...

Më tepër »

Kapet në Elbasan i shumëkërkuari shqiptar në Itali

Një person i shpallur në kërkim, pasi është dënuar me rreth 12 vite burgim, është arrestuar. Burime zyrtare nga policia e Elbasanit bëjnë me dije ...

Më tepër »

Shkatërrohet organizata e drogës, arrestohen shqiptarë dhe grekë në Athinë

Një organizatë droge e përbërë nga shqiptarë dhe grekë është goditur nga policia e Athinës. Pesë persona kanë rënë në prangat e policisë. Ata janë ...

Më tepër »