Rajoni

Shikojeni se si këndojnë serbët këngë patriotike në tren (VIDEO)

Disa serbë janë gjenden në trenin që është nisur nga Beogradi për në Mitrovicë. Momentalisht, treni është ndalur në Rashkë, në stacionin e fundit para ...

Më tepër »

Rakiq kërkon tërheqjen e ROSU-t nga veriu, paralajmëron bllokadë rrugësh

Kryebashkiaku i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq, ka kërkuar tërheqjen e menjëhershme të forcave speciale të policisë së Kosovës, njësitin ROSU, nga veriu i Kosovës. ...

Më tepër »

Kryeministri Mustafa: Treni s’do të lejohej në Kosovë, do të njoftojmë ndërkombëtarët

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka folur në një konferencë për media për trenin që pritej të hynte nga Serbia në Mitrovicë. Ai ka thënë ...

Më tepër »

Sërish panik në Elbasan, banorët të alarmuar

Qytetarët në Elbasan thonë se, lëkundjet e tokës vijojnë që prej ditës së djeshme, ndërsa pas aludimeve për shpërthime tek uzina e Mjekësit dhe ish ...

Më tepër »

Ministri Hoxhaj: Sot dhe kurdo do ta mbrojmë sovranitetin e Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit për trenin ilegal serb, të nisur nga Beogradi për në Mitrovicë. Pasi ...

Më tepër »

Mustafa në konferencë të jashtëzakonshme

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, pritet të mbajë një konferencë të jashtëzakonshme nga ndërtesa e Qeverisë së Kosovës. Konferenca do të zhvillohet në orën 19:30. ...

Më tepër »

“50 autobusë nga Kosova kalojnë çdo ditë në Serbi”, a po kërcënon shefi i qeverisë serbe?

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, përmes një konference të jashtëzakonshme për media, i është drejtuar gazetarëve në lidhje me çështjen e trenit serb të nisur ...

Më tepër »

Dhjetëra persona protestojnë para Qeverisë

Protesta që është thirrur përmes rrjeteve sociale, i janë përgjigjur dhjetëra qytetarë. Përtesa është thirrur me qellim të protestimit kundër Qeverisë, Presidentit dhe Kryeparlamentarit, pasi ...

Më tepër »

Treni serb kthehet për në Beograd

Treni ilegal serb, i cili sot nga Beogradi është nisur drejt Kosovës, siç bëjnë burime të Kosovës treni nga Rasha para pak minutash është kthyer ...

Më tepër »

Live nga treni: Ja çfarë po bëjnë serbët në këto qaste (VIDEO)

Disa serbë janë gjenden në trenin që është nisur nga Beogradi për në Mitrovicë. Momentalisht, treni është ndalur në Rashkë, në stacionin e fundit para ...

Më tepër »

Ja se si Njësia Speciale e Kosovës tmerroi Vuçiqin (VIDEO)

Në Mitrovicën veriore do të kaloj një tren me pasagjerë e jo tanke, gjërat që po ndodhin janë të pabesueshme, ka thënë kryeministri i Serbisë, ...

Më tepër »

Njësia Speciale blindon Mitrovicën (VIDEO)

Edhe pak kohë ka mbetur deri në arritjen e trenit serb në kufirin Kosovë – Serbi, në Jarinje vërehet numër i shtuar i Policisë së ...

Më tepër »

Momenti kur autoblindat e Njësisë Speciale hynë në Veri (VIDEO)

Ky është momenti kur Njësia Speciale e Policisë së Kosovës ka hyrë në Veri për ta ndalur hyrjen e trenit serb në Kosovë.

Më tepër »

Sulmohet faqja e internetit e hekurudhave të Serbisë (FOTO)

Cak i sulmeve kibernetike ka qenë edhe faqja e internetit të hekurudhave të Serbisë. Fotografia më poshtë pasqyron se websajti  i hekurudhave të Serbisë : [ ...

Më tepër »