Rajoni

Mungesa e semaforëve sjell telashe në rrugën Fushë Kosovë – Prishtinë (VIDEO)

Disa shenja sinjalizuese kohë më parë u larguan nga rruga që lidh Fushë Kosovën me Prishtinën. Ato u larguan që nga koha kur filluan punimet ...

Më tepër »

Kush e zbuti Vucicin në Davos të Zvicrës?

Në Forumin Ekonomik Botëror, që mbahet në Davos të Zvicrës, marrin pjesë liderë të shumtë botërorë dhe biznesmenë të fuqishëm nga e gjithë bota. Aty ...

Më tepër »

Kur pritet të mbahet seanca gjyqësore për Haradinajn?

Lirimi i Ramush Haradinaj nga Franca është duke u varur nga materiali i aktakuzës, të cilën e ka ngritur shteti serb në Interpol, të cilin ...

Më tepër »

Meta i përgjigjet Bashës: Mos bërtit se jam dakord me ty! S’ka koalicion PD-LSI

Kryetari i Kuvendit dhe njëherësh Kreu i Lëvizjes Socialiste për integrim Ilir Meta iu përgjigj deklaratave të kreut të PD-së Lulzim Basha, ku ky i ...

Më tepër »

Hyseni: Njësia Speciale ROSU ishte e gatshme ta ndalonte trenin me forcë

Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, ka zbuluar se Policia e Kosovës ishte e gatshme t’i shkojë deri në fund operacionit për ndalimin e ...

Më tepër »

Meta: Me SHBA kemi marrëdhënie strategjike, shkrimet për lobingje të paguara nga Sorosi

Kreu i Kuvendi, Ilir Meta i ftuar në “Studio e hapur” iu është përgjigjur pyetjeve në lidhje me vizitën e tij në SHBA, por dhe ...

Më tepër »

Shkullaku: Rama legalizoi mbjelljen e kanabisit në Shqipëri (VIDEO)

Në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express, gazetari Armand Shkullaku ka folur për njërin ndër problemet më të ...

Më tepër »

Abdixhiku: 1 milion euro për Policinë-10 milionë për RTK-në

Analisti Lumir Abdixhiku ka bërë një krahasim ndërmjet buxhetit që i ndahet Policisë së Kosovës dhe Radio Televizionit të Kosovës “Në ndërkohë, nga buxheti i ...

Më tepër »

Shkullaku: Ja si Edi Rama po blen mediat

Armand Shkullaku ka thënë se kryeministri Edi Rama, që në kohën kur udhëhiqte Tiranën, kishte njërin ndër qëllimet e tij rreshtimin e mediave krah qeverisjes ...

Më tepër »

Ministri i Brendshëm demanton Presidentin: Thaçi nuk dha urdhrin për ndalimin e trenit (VIDEO)

Vendimi për ndalimin e trenit nga Serbia në Kosovë është marrë nga Policia e Kosovës. Deklarata e presidentit të vendit, Hashim Thaçi nuk qëndron, ka ...

Më tepër »

‘Hiqe atë qese moj idiote. S’të lë llapa’. Mësuesja ‘monstër’ që rreh nxënësit e klasës së parë (VIDEO)

Emisioni “STOP” Klan solli disa momente të një mësuese të klasës së parë në shkollën Skënder Luarasi në Tiranë. Nëpërmjet një kamere të fshehtë tregohen mjaft ...

Më tepër »

Ferizaj po kërkon vend për varreza

Qyteti i Ferizajt ndër vite ka pësuar ndryshime të mëdha në strukturën urbane të tij. Ajo që s’ka ndryshuar prej kohësh është hapësira e varrezave ...

Më tepër »

Vucic e ulë retorikën: Të bëjmë krejt çka duhet për të ruajtur paqen dhe stabilitetin

Davos – Kryeministri serb, Aleksandar Vucic, ka thënë se paqja dhe stabiliteti janë më të rëndësishmet dhe se në këtë drejtim është i gatshëm edhe ...

Më tepër »

Veteranët e UÇK-së paralajmërojnë luftë në Kosovën Lindore

Sekretari i Organizatës se Vetëranëve të Luftës se UCK-së, Faton Klinaku i ka komentuar zhvillimet e fundit në veri. Klinaku burimin e krizave e sheh ...

Më tepër »