Rajoni

Policia kosovare s’pati mjaftueshëm blinda për ndërhyrjen në veri (FOTO)

Në natën e 14 janarit, kur policia shkoi në kufirin verior me Serbinë për të ndalur trenin ilegal që vinte nga Serbia, qytetarët u ndjenë ...

Më tepër »

Blushi: Vendosim në Mars se me kë do jetë në koalicion LIBRA

Edhe deputeti i LIBRA-s Ben Blushi i bashkohet kërkesës dhe nevojës për votim elektronik në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 18 Qershorit. Gjatë një bashkëbisedimi ...

Më tepër »

Edhe Kokëdhima kërkon votim elektronik dhe sulmon Ramën: Po sillet si Berisha

Ish-deputeti socialist, Koço Kokëdhima vijon kritikat ndaj Partisë Socialiste dhe kreut të saj Edi Rama. Këtë radhë duke folur nga Tirana, në një takim të ...

Më tepër »

Mustafa-Vuçiq, javën tjetër në Bruksel

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini ka njoftuar se ka thirrur një takim të nivelit të lartë Kosovë ...

Më tepër »

Inaugurimi i Donald Trump, Basha: Më kanë ftuar republikanët, nuk janë bileta të blera

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar se pjesëmarrjen e tij në inaugurimin e nesërm të Presidentit të zgjedhur amerikan Donald Trump, e ka ...

Më tepër »

Vuçiç provokon sërish: Thaçi flet broçkulla, Kosova është Serbi

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç ka thënë se akuzat e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit se Beogradi dëshiron të “aneksojë një pjesë të Kosovës, sikurse që ...

Më tepër »

Deklaratat e mësueses shkodrane për ISIS, reagon Ministria e Arsimit: Video është bërë para 1 viti

Ministria e Arsimit ka reaguar pas publikimit të video-skendalit ku mësuesja Emine Alushi e Medresesë në Shkodër deklaronte se ISIS është organizatë e mirë. Në ...

Më tepër »

“Divorcohet” Edi Rama

Në ka sistem që duhet të ishte më i përditësuar se të gjithë është pikërisht TIMS-i, një sistem elektronik, nëpërmjet të cilit kontrollohen hyrjet e ...

Më tepër »

Gëzim Kelmendi: Osmanët nuk ishin pushtues, falë tyre ruajtëm identitetin kombëtar

Gëzim Kelmendi ka deklaruar se Perandoria Osmane nuk ishte pushtuese, por se shqiptarët kanë bashkësunduar me osmanët.Është e drejtë e imja të mendoj se perandoria ...

Më tepër »

SHBA “armatos” Shqipërinë, 250 autoblinda dhuratë për ushtrinë

250 autoblinda ushtarakë do t’i shtohen ushtrisë shqiptare brenda gushtit 2017. Burime nga Ministria e Mbrojtjes bënë me dije se këto mjete janë dhuratë e ...

Më tepër »

“Armët” bashkojnë deputetët e Kuvendit të Kosovës

Është votuar në parim Projektligji për Armët. Për këtë Projektligj pati pajtueshmëri nga të gjitha grupet parlamentare në Kuvendin e Kosovës. Ministri i MPB-së Skënder ...

Më tepër »

Takimi i radhës në mes Prishtinës dhe Beogradit me 24 janar

Takimi i radhës në mes Prishtinës dhe Beogradit pritet të jetë me 24 janar. Kjo gjë është bërë e ditur nga Përfaqësuesja e lartë e ...

Më tepër »

Shkatërrohet banda e hajdutëve shqiptarë në Itali, tre të rinjtë rekord vjedhjesh!

Policia italiane ka shkatërruar së fundmi një bandë të specializuar në vjedhjen e banesave. Operacioni është përmbyllur me arrestimin e tre shqiptarëve që vepronin në ...

Më tepër »

Tiranë, hajdutët vjedhin institucionin shtetëror dhe marrin….

Një vjedhje ka ndodhur në një institucion shtetëror ditën sotme në mëngjes. Sipas burimeve të “Panoramës”, mësohet se është vjedhur magazina e Agjencisë Kombëtare të ...

Më tepër »