Rajoni

Zbulohet e kaluara/ “Drejtori i policisë së Korçës ka qenë i dënuar në Greqi, është arratisur nga burgu”

Drejtori i Policisë së Korçës, Ajet Zyberi ka qenë i dënuar në Greqi dhe ka vuajtur dënimin në burgun e Larisës, më pas është arratisur. ...

Më tepër »

Ndalja e trenit, vetëm pesë persona e dinin për aksionin e policisë (VIDEO)

Shefi i Kabinetit dhe këshilltar për ekonomi i Kryeministrit Isa Mustafa, Sokol Havolli lidhur me temën tha se kryeministri Isa Mustafa gjatë gjithë javës ka ...

Më tepër »

Shkrimi i gazetës britanike: Kur Isa Boletini arrestonte rusë në Mitrovicë

Studiuesi Flamur Maxharri ka sjell një artikull të botuar në vitin 1902 nga gazeta e njohur angleze “Daily Telegraph” me titull: “Rusia dhe Shqipëria”, ku ...

Më tepër »

E vranë me thikë për një lidhje të fshehtë dashurie, kush ishte 23 vjeçari vlonjat (FOTO)

Një 23-vjeçar humbi jetën pasi u godit me thikë mesditën e kësaj të marte në Vlorë. Viktima është Armando Rrapaj i cili u konfliktua me ...

Më tepër »

Mërgimtari nga Gjermania ndihmon Forcën e Sigurisë së Kosovës (VIDEO)

Për të ndihmuar FSK dikush mori iniciativë të mbledh para. Me ato po synohet që kjo forcë të jetë gati për gjithçka, njofton Klan Kosova. ...

Më tepër »

Ymeri thotë se Serbia po bën agresion kushtetues karshi Kosovës

Kyetari i lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, në një inytervistë për Zërin e Amerikës, tha se gjuha politike në Serbi dëshmon se ajo nuk e ka ...

Më tepër »

Kelmendi kritikon Thaçin: Kujdes mos i prish punët me Erdoganin

Deputeti i pavarur dhe Kryetar i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi ka reaguar në lidhje me postimin e Presidentit Thaçi, i cili në përvjetorin e vdekjes së Skënderbeut, ...

Më tepër »

Matoshi: Serbia nuk ka ‘kaçikë’ të hyjë me ushtri në Kosovë (VIDEO)

Analisti Halil Matoshi lidhur me temën tha se “Serbia absolutisht nuk ka as ‘kaçikë’ e as rrethanat gjeopolitike nuk janë në favor të saj që ...

Më tepër »

Publikohet testamenti i Gjergj Kastriot Skenderbeut! (FOTO)

Në përkujtim të datës 17 janar, datë kur dhe sipas historisë së Shqipërisë është ndarë nga jeta hero ynë kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbe, kreu i ...

Më tepër »

Ibishi: Serbia po provokon për të nxitur konflikt (VIDEO)

Përkundër faktit se Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, po merr meritat për ndaljen e trenit serbo-rus, ka të tillë që nuk mendojnë se është i ...

Më tepër »

Thaçi i jep mbështetje të plotë Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim përfaqësuesit e “Millenium Challenge Corporation” nga Uashingtoni, James A. Gerard, Brian Forni dhe Sarah ...

Më tepër »

Veterania e UÇK-së dokumenton krimet e luftës përmes fotografive (VIDEO)

Përballja me portretet e serbëve që kryen krime në Kosovë i ktheu 17 vjet prapa banorët e Gjakovës. Kjo pasi për të bëmat e serbëve ...

Më tepër »

Gërvalla: Lidershipi i vendit të ketë kujdes, mos të bie në kurthet e Serbisë

Donika Gërvalla, vajza e veprimtarit Jusuf Gërvalla me rastin e 35 vjetorit të vrasjes së vëllezërve Gërvalla de Kadri Zekës, duke komentuar gjendjen e fundit ...

Më tepër »

Nikoliq: SHBA po na nxjerr probleme me Kosovën

Një kumtesës e kundërt me atë të Ambasadës amerikane në Beograd ka ardhur nga Zyra e shtypit e kryetarit të Serbisë Tomislav Nikoliq pas takimit ...

Më tepër »