Opinione

Ja pse do ta përkrahë antarësia e PS-së dhe votuesi “Zgjidhjen”e Kokëdhimës

Nga Skënder S.KAPITI Lëvizja politike “Kokëdhima” nuk duhet parë vetëm si Lëvizje  brënda PS-së kundër  pseudoRilindjes së Edi Ramës por si një Lëvizje  kundër establishmentit ...

Read More »

A është koha për planin B, z.Zajev apo jo !

Shkruan: Mehdi Memeti Nga 11 dhjetori i  vitit të kaluar,  Maqedonia ende  s`ka Parlament të konstituuar dhe qeveri të emëruara nga deputetët e zgjedhur të ...

Read More »

Kush e dezinformon z. Ahmeti lidhur me efektin juridik të tërheqjes së ministrave ?

Nga Qenan Aliu …Cilët janë ata ekspertë që po e dezinformojnë z. Ali Ahmeti se tërheqja e ministrave nuk do kishte ndonjë efekt juridik për ...

Read More »

Ramush Haradinaj Nderi i Kombit Shqiptar , njeriu i pathyshëm

Shkruan: Erald Selca Komandanti Legjendar i pathyshmi tmerri i okupatorit barbar serb Ramush Haradinaj ish Kryeministër dhe lider i shquar nuk thyhet kurrë para asnjë ...

Read More »

Mehmeti: Hunta paramilitare në Maqedoni e kërcënon paqen në Ballkan

Strukturat politike kriminale të delegjitimuara në zgjedhjet e fundit parlamentare në Maqedoni, janë të vendosura, siç e kanë paralajmëruar edhe ato vetë, t’i përdorin të ...

Read More »

Masakra e 10 Prillit 1994, nga terroristët grek të MAVI

Shkruan: Arben LLALLA Më 10 Prill 1994, rreth orës 3, pas mesnatës, një skuadër paraushtarake me emri “PIRRO,, që i përkiste organizatës terroriste greke e ...

Read More »

ZOTI E BEKOFTË MIKUN TIM ARISTOKRAT!

Shkruan: Fadil Lushi Një ditë në pazar më zunë veshët shprehjen: I ka dalë puna çatall. Jo vetëm se m’u duk interesante, por edhe më ...

Read More »

Serbia, politikë në favor të Rusisë!?

Nijazi Halili Në fakt, sponsori i fshehur i kësaj politike serbe është Rusia, e cila është e interesuar që ta mbajë NATO-n të bllokuar në ...

Read More »

Qenan Aliu letër ngushllimi nxënësit nga Pallatica që u vra. Lamtumirë ARTIN i dashur !

Trishtim I thellë, një lamtumirë e dhimbshme në këtë fillim stine. Pallatica ishte thuajse e këputur shpirtërisht nga tragjedia e ikjes së hershme të Artinit. ...

Read More »

Beqja si përbindësh, dhe frika e kuksianëve

Nga Azem Parllaku Ilir Beqja do të mbahet mend si ish-Ministër i Shëndetësisë, i cili paratë e shqiptarëve ua shpërndau kompanive private, për të ofruar ...

Read More »

Dy iniciativa, një mashtrim!

Florim Zeqa Në javën që e lam pas, skena politike kosovare u karakterizua me zhvillime interesante, apo më mirë të themi java e kaluar u ...

Read More »

Nëse qoftë edhe një viktimë shqiptare bie në Maqedoni, nuk do t’i njohim më partitë shqiptare

Urim SALIHU Maqedoninë e presin ditë të vështira.Janë shqiptarët ata që duhet të kenë më shumë kujdes ndaj këtyre zhvillimeve .Janë shqiptarët që do t’a ...

Read More »

Europerendimi sulmon islamin shqiptar!

Savash Veliu Janë Mediat dhe OJQ-të euro-amerikane missionarë të fshehura pas petkut të ‘’miqësisë’’ që mbështesin gjitha format regrutuese përmes katolikëve mecena dhe kalemxhinjëve opinionist ...

Read More »

Serbia dëshiron që Maqedonia të dështojë, të krijohet alibia për ngjalljen e Jugosllavisë!

Shkruan: Mr.Sc.Refik HASANI Presidenti i Serbisë që pret zyrtarizimin z.Aleksandar Vuçiç, deklaron, citojm ,,kthimi i ish-Jugosllavisë me Shqipërinë në të’’, kurse më  2 Janar 2017, Shefi i diplomacisë ...

Read More »