Maqedoni

Brenda 10 ditës vdesin tre të burgosur në Idrizovë (VIDEO)

Në burgun e Idrizovës ndërroi jetë edhe një i burgosur, i treti brenda 10 ditëve. Sipas njoftimit zyrtar 46 vjeçari me inicialet M.S ishte ankuar ...

Më tepër »

Grubi sfidon mediat, punoni për shqiptarët, e jo për partitë maqedonase

Deputeti i BDI-së Artan Grubi, ka marrë një shembull se si presidenti i ri Trump ka sfiduar mediat që kanë bërë shpifje për të edhe ...

Më tepër »

Parimi “FITUESI ME FITUESIN” obligim apo arsyetim? (VIDEO)

Parimi që fituesi nga pala shqiptare të koalicionoj me fituesin tek pala maqedonase është i rëndësishëm për të respektuar vullnetin e dy komuniteteve më të ...

Më tepër »

Dnevnik nesër: Ish-gruaja e Ramës 9 milionë Dollarë nga USAID

Ish-bashkëshortja e Kryeministrit Edi Rama nesër do të jetë në faqen kryesore të një  gazetën Dnevnik Gazeta “Dnevenik” nesër  do të hapet me lajmin se ...

Më tepër »

Teuta Airifi i pastron edhe oborret e shkollave nga bora, gjithçka gati për nxënësit e Tetovës (FOTO)

Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi sot ka marrë një iniciativë për të pastruar nga dëbora të gjitha oborret e shkollave fillore dhe të ...

Më tepër »

Minovski: Janeva dhe PSP vendosën të luajnë joobjektivisht dhe politikisht

MRO-DPMNE-ja duke reaguar sërish ndaj vendimit të Prokurorisë Speciale Publike që ta tërheqë aktkauzën për lëndën ‘Puç’ konsideron se prokurorja Katica Janeva në këtë rast ...

Më tepër »

TetovaSot edhe në Alexa portali më i lexuar në Maqedoni

Portali TetovaSot vazhdon të radhitet një ndër portalet shqiptare më të lexuara në Maqedoni. Sipas Alexa.com TetovaSot radhitet e 19 në Maqedoni që është portal ...

Më tepër »

Java e ardhshme, vendimtare për Qeverinë e re

Pavarësisht se mandatarit Nikolla Gruevski i kanë mbetur edhe një javë për formimin e Qeverisë së re, VMRO DPMNE dhe BDI akoma nuk kanë filluar ...

Më tepër »

Përbërja e re e KSHZ-së, “BESA” kërkon përfaqësim, të largohet anëtari i PDSH-së

Lëvizja BESA do të kërkojë përfaqësim me një anëtarë në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve, menjëherë pas fillimit të punës së Kuvendit. Nga kjo parti vlerësojnë ...

Më tepër »

LSDM: Todorov nuk e ka respektuar udhëzimin për grip që e ka nënshkruar

LSDM-ja sot ka akuzuar se ministri i Shëndetësisë, Nikolla Todorov nuk e ka respektuar udhëzimin për grip që vetë e ka nënshkruar më 27 shkurt ...

Më tepër »

DPHM: Prej nesër mbrëma, të martën dhe të mërkurën reshje të përkohshme të borës

Deri në fund të ditës nesër, moti do të jetë stabil nga fundi i lindjes me periudha dielli, ndërsa vranësirat do të rriten. Paradite deri ...

Më tepër »

Hetimi i Bejtës, Prokuroria nuk zbardh detaje (VIDEO)

Prokuroria themelore publike vazhdon të hetojë punën e komunës së Gostivarit, por ende nuk japin hollësi se për çfarë bëhet fjalë apo për çfarë dyshimesh ...

Më tepër »

LSDM premton pensione shtetërore për të gjithë qytetarët!

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nëpërmjet një njoftimi për media premton se do të ketë pension për të gjithë shtetasit e Maqedonisë. Me këtë LSDM thotë ...

Më tepër »

Gazetari Saliu godet analistët që shtypen me sustë nga LSDM-ja, ja çka i pyet?

Gazetari Urim Saliu sërish i ka goditur analistët  që shtypen me sustë nga LSDM-ja. Ai thotë se analistët që shtypen me sustë një herë thonë ...

Më tepër »