Maqedoni

Tronditëse: Vajzat shqiptare “shiten”, për 500 euro te maqedonët! (Video)

Në një dokumentar që e ka realizuar RTV 21 e Maqedonisë te një fshat i Maqrdonisë, që ka emrin Kosovë ka nxjerr në pah se ...

Read More »

Dokumenti i Prokurorisë Speciale për “Monstra​”, ja çka shkruan (DOKUMENT)

Valon Bela i cili deri dje ishte aktivistë i flakët i BDI-së dhe Këshilltarë i Izet Mexhiti në profilin e tij në facebook ka thënë ...

Read More »

Diplomatët serbë kthehen në Shkup

Personeli i Ambasadës serbe sot kthehet në Shkup, kumtoi MPJ-ja, ndërsa presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, siç transmeton Tanjugu, në Beograd do ta presë ambasadoren ...

Read More »

Këshilli i prokurorëve duhet të emërojë ushtrues detyre në vendin e Zvërlevskit

Këshilli i Prokurorëve Publik sot pritet të emërojë ushtrues të detyrës prokuror publik të Republikës së Maqedonisë, në vendin e Marko Zvërlevskit, të cilin Kuvendi ...

Read More »

Edhe pesë ditë për aplikim për subvencione të bujqve të rinj

Deri më 29 gusht të këtij viti zgjat afati për dorëzimin e kërkesave për mbështetje të bujqve të rinj. Në thirrjen mund të paraqiten bujq ...

Read More »

Mot me diell dhe i ngrohtë, deri 33 gradë

Moti sot do të jetë me diell me erë të lehtë deri në mesatare veriore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej katër deri në ...

Read More »

Vin mbështetja e parë për Fatmir Deharin

Ministri i Ekonmisë, Kreshnik Bekteshi sapo u bë gati për fitoren e Kërçovës në krye me kandidatin e BDI-së Fatmir Deharin. Bekteshi që sonte e ...

Read More »

Amir Elezi kandidat i BESËS për Tearcën, dridhet Asani

Dr. Amir Elezi, njëkohësisht zëdhënës i Lëvizjes BESA është emri që nga Bashkimi Demokratik për Integrim druajnë se do të garojë në zgjedhjet lokale për ...

Read More »

Treshja që do të luftojë për Uskanën

Në mbledhjen e sotme të degës së Kërçovës së Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI, me përkrahjen e të gjitha 35 këshillave vendore dhe forumeve tjera ...

Read More »

BDI e Kërçovës dhe Ahmeti vendosën: Fatmir Dehari kandidati i vetëm për Kërçovën

Në mbledhjen e sotme të degës së Kërçovës së Bashkimit Demokratik për Integrim, me përkrahjen e të gjitha 35 këshillave vendore dhe forumeve tjera partiake ...

Read More »

Ali Ahmeti vendos: Fatmir Dehari kandidati i vetëm për Kërçovën

Farmir Dehari do të jete kandidati i BDI-së edhe për një mandat për Kërçovën, mëson TetovaSot. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti bashkë me kryesinë e ...

Read More »

Policia blindon Shkupin për Shkëndijën dhe Milanin

Shkupin e pret një ndeshje e madhe dhe historike. Shkëndija e Tetovës do të pres gjigantin Milan, në suaza të rrethit të katërt të kualifikimit ...

Read More »

Flet agjenti serb: Prania ime në Kuvendin e Maqedonisë nuk ishte sekret

Ish këshilltari për siguri në Ambasadën e Serbisë në Maqedoni Goran Zhivaljeviq sonte i mohoi pohimet e VMRO-DPMNE-së se institucionet e Maqedonisë nuk i kanë dhënë ...

Read More »

Kush ka ngrënë më shumë mish Talati apo Meta?

Një foto e postuar në rrjetet sociale nga analisti Ilir Kulla, ka zbuluar me kë po e kalon darkën Presidenti i vendit Ilir Meta. Kreu ...

Read More »