Kuriozitete

Si do të duket toka në vitin 2050 (Video)

Samiti i liderëve për ndryshime klimatike në Paris përfundon këtë javë. Për momentin rrjedhin negociatat për përpunimin e një dokumenti me të cilin shtetet obligohen ...

Më tepër »

Kërcen në litar më shpejt se sa mund të numërosh (VIDEO)

Cen Xiaolin është nxënësi më i shpejtë në botë që kërcen mbi litar. Gjatë pjesëmarrjes së tij në Kampionatin Botëror të Shkollave në Dubai, 11-vjeçari ...

Më tepër »

Vrau homoseksualin me kaçavidë në pranverën e vitit 2013, ja se si mbrohet kosovari në gjykatë

Në Gjykatën Penale për krime në Gjenevë është duke u mbajtur një proces gjyqësor kundër një të akuzuari me origjinë nga Kosova i cili ka ...

Më tepër »

Lemza – çfarë e shkakton dhe si ta ndaloni?

Lemza paraqet kontraksion të padëshiruar dhe të pakontrolluar të diafragmës, e cila mund të paraqitet disa herë gjatë një minute. Kontraksioni është i pasuar me ...

Më tepër »

Tronditet shkenca! Neurokirurgu konfirmon jetën pas vdekjes…

Përvoja më e rëndësishme ndoshta në botë është ajo e Dr. Eben Alexander, një neurokirurg nga Harvardi. Kjo nuk është vetëm një përjetim i jetës ...

Më tepër »

Ja ditët kur femrat janë të mira për seks

Zonja, në qoftë se ju nuk jeni në humor për seks në fundjavë, hulumtimi i fundit tregon se ekziston një lidhje në mes të të ...

Më tepër »

Tre gabime që i bëjmë në tualet

Ndoshta nuk jeni të vetëdijshëm për gabimet që i bëni kur shkoni në tualet. Ajo janë aq të dëmshme sa mund të shkaktojnë infeksion dhe ...

Më tepër »

Kujdes si qëndroni në këmbë dhe ulur!

Zakonisht kur ankohemi nga dhembjet e ndryshme trupore, ia hedhim fajin punës, por nuk e kuptojmë se ato shkaktohen nga mënyra e gabuar e të ...

Më tepër »

Vendosja e kufijve dhe mbajtja e tyre

Për të disiplinuar një fëmijë, ju nuk duhet që vetëm të vendosni kufij por edhe t`i mbani ata. Po çfarë mund të themi për prindin ...

Më tepër »

Lojtarja e golfit përjashtohet sepse ishte shumë e bukur

Një lojtare golfi i është mohuar shansi për të qenë pjesë e një turneu elite me arsyetimin se ajo është shumë e bukur. Dukja e ...

Më tepër »

Këta njerëz kanë më të vërtetë shumë fat! (VIDEO)

Në Londër për mrekulli është tejkaluar një tragjedi e madhe kur një pjesë e madhe e kulmit u shemb mbi kalimtarët në trotuar. Fatin e ...

Më tepër »

E padurueshme! Gruaja publikon fotot e pasagjeres që i vendosi këmbët në krah gjatë gjithë fluturimit 4 orësh

Një grua kineze tha se përjetoi fluturimin më të keq të jetës së saj kur sedilja e saj u pushtua nga këmba e zbathur e ...

Më tepër »

Kjo është maska më e suksesshme kundër pikave të zeza!

Madhësia e poreve është e përcaktuar gjenetikisht por ju mund të bëni maska në kushte shtëpie për t’i minimizuar ato. Përbërësit: -1 lugë gjelle xhelatine ...

Më tepër »

A e dini ku ndodhet burgu më i madh në Evropë ?

Ky është burgu më i madh në Evropë dhe është ndërtuar në qytetin e lindjes së Vladimir Putin, në Shën Petersburg të Rusisë, transmeton Tetovasot. ...

Më tepër »