Kuriozitete

Ndahet nga nusja për arsye banale, dy orë pasi ishte martuar!

Duket e çuditshme, por është e vërtetë! Një martesë në Arabinë Saudite ka zgjatur vetëm dy orë, pasi nusja nuk mbajti fjalën dhe prishi marrëveshjen ...

Më tepër »

Habitet kur sheh policin pa skafandër, po ca më shumë nga ‘sqarimi’ (VIDEO)

Kjo është një video epike, nga ato që shumë shpejt, me shumë gjasa ka për t’u bërë virale. Është realizuar në Shqipëri dhe “aktorë” të ...

Më tepër »

13 njerëzit të cilët takuan rastësisht sozitë e tyre

Nuk ka rëndësi sa unikë mendoni se jeni, gjithmonë do jetë dikush qoftë në anën tjetër të botë, i cili do ju përngjajnë juve në ...

Më tepër »

Lufta e III Botërore /Parashikimi i tmerrshëm i Nostradamusit, ja çfarë e pret botën pas betimit të Trump

Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, duket se është parashikuar më parë se do të ulej në Shtëpinë e Bardhë. ...

Më tepër »

Thëniet e famshme të presidentëve amerikanë pas marrjes së detyrës

Pas betimit dhe marrjes zyrtarisht të detyrës së kreut të shtetit, gjatë ceremonisë presidentët amerikanë mbajnë një fjalim. Disa nga citatet e famshme të shkëputura ...

Më tepër »

Interesante/ Sa kalori digjen kur jeni me partnerin?

A e dinit që të bërit dashuri ju dobëson? Ja si të zbuloni kaloritë që digjni. Marrëdhënia intime ka shumë cilësi, por një prej tyre është ...

Më tepër »

E pabesueshme! Një person merr telefonatë nga shoku i vdekur

Ndonjëherë të afërmit, apo familjarët e vdekur kanë nevojë që të na thonë diçka. Ndonjëherë ata e përdorin telefonin për ta bërë këtë. Një shembull ...

Më tepër »

Kjo është thika të cilën secili/a kuzhinier do ta dëshironte (VIDEO)

Nëse puna në kuzhinë ka qenë ka qenë sfiduese deri më tani, e sidomos përgatitja e vaklteve të ngrënies, tani me përparimin e teknologjisë kjo ...

Më tepër »

Shkon të vizitojë shtëpinë e shoqes studente, por shokohet kur futet brenda (FOTO)

Kur shkon në Universitet dhe të duhet që të jetosh në konvikt apo shtëpi me qira, kupton se çdo të thotë të jesh “shtëpiake” apo ...

Më tepër »

Bregu i mbushur me akuj, fenomen interesant që ndodhë çdo dimër (Foto)

Në ishullin Hokkaido të Japoni, për çdo dimër ndodhë fenomeni i mahnitshëm natyror, ku bregu mbushet me akujt që vijnë nga sipërfaqja e lumit. Sikur ...

Më tepër »

Ky është sekreti i krijimit të librit të rekordeve botërore

Ky është sot një nga librat më të njohur në botë. Falë librit të rekordeve, Guinness, mundemi shumë e lehtë për të gjetur se kush ...

Më tepër »

Kujdes kur bojleri juaj lëshon këtë tingull!

A e shkyçni bojlerin para se të hyni në vaskë? Ja kur është rrezik. Është e njohur që bojleri, në rast të eksplodimit, mundet t’ju ...

Më tepër »

Shpikjet e myslimanëve, pa të cilat bota do të ishte më ndryshe

Në listën e krijuar më poshtë, ju do të mun të mësoni rreth 8 gjërave që u shpikën nga bota islame. 1. Algjebra Falë Al-Khwarizmi, është ...

Më tepër »

Jeta me gjahtarët e majmunëve Si jetohet me tribunë në Amazonë

Nuk ka fast food, as dyqane për ushqime apo veshmbathje në mes të pyjeve të Ekuadorit lindor, ndaj njerëzit e tribusë Huaorani hanë gjithçka, deri ...

Më tepër »