Kuriozitete

Shkencëtarët largohen nga baza britanike në Antarktidë. Ja rreziku që u kanoset

Shkencëtarët po largohen nga baza britanike e hulumtimeve Halley në Antarktidë, për shkak të një çarjeje të madhe në akull. Kjo lëvizje e pazakontë dhe ...

Më tepër »

Dado djeg me hekur të nxehtë fëmijën 2 vjeç: Duhej disiplinuar (VIDEO)

Një dado është arrestuar në Long Island në New York, pasi një video e tmerrshme tregon atë duke djegur me një shufër hekuri të nxehtë, djalin ...

Më tepër »

Jeta e çmendur pas luksit e gruas së Erdoganit (FOTO)

Ajo pretendon se bën një jetë “të thjeshtë dhe modeste” duke respektuar në mënyrë strikte vlerat myslimane, duke i kaluar orët e saj në pallat ...

Më tepër »

Përse është mirë që bebet të lindin me kokë të madhe?

Normalisht, të pasurit një të ashtuquajtur “kokë të madhe” nuk konsiderohet gjë e mirë. Por, sipas hulumtimeve të reja të kryera në Britani të Madhe, ...

Më tepër »

Lindja e një ylli në vitin 2022 konfirmon ardhjen e Jezusit, thotë një rabin

Një rabin izraelit ka parashikuar ardhjen e Jezusit pasi pretendon se formimi i një ylli të ri konfirmon profecinë biblike rreth Ardhjes së Dytë të ...

Më tepër »

Zbuloni ku ndodhet kjo mrekulli arkitektonike

Fshati Shahara shtrihet në majën e malit të lartë 2600 metra dhe dikur ka shërbyer si kala që u ka ofruar mbrojtje imamëve (arabisht= udhëheqësve). ...

Më tepër »

Zbulohet një merimangë misterioze në Singapor (VIDEO)

Shkencëtarët kanë mbetur të befasuar nga një merimangë misterioze në Sinagapor, të cilës mund t’ja shohësh se si ajo pulson Kjo video e jashtëzakonshme tregon ...

Më tepër »

Provoi ta nxirrte burrin nga burgu duke e bartur me valixhe (FOTO)

Antonieta Robles Saouda është arrestuar nga rojat e një burgu në Venezuelë, pasi provoi ta nxirrte Ibrain Jose Vargas Garsia të futur në valixhe. Gruaja ...

Më tepër »

Zbulohet burgu ku kishte qëndruar drakula

Me rastin e punëve të restaurimit në kështjellën Tokat, arkeologët turq zbuluan një tunel sekret, si dhe dy qeli të burgut, ku mendohet se, në ...

Më tepër »

‘Kam alergji nga burri im’ – Historia e rrallë e çiftit.. (FOTO)

29-vjeçarja Johanna Watkins nga Minesota nuk mund ta puthë burrin e saj Scott ose të qëndrojë në të njëjtën dhomë me të. Ajo vuan nga ...

Më tepër »

Nënat e sotme janë më dembele në krahasim me ato të dikurshmet

Nënat e sotme bëjnë një jetë shumë më sedentare se ato të mëparshmet. Pse, vallë? Grupe studiuesish të Universitetit të Karolinës së Jugut, Teksas, SHBA, ...

Më tepër »

Tetë personat që zotërojnë pasuri sa pronat 3.6 miliard njerëzve

Tete persona, jane miliarderët më të mëdhenj të botës. Ata zotërojnë pasuri sa pasuria e 3.6 miliard njerëzve, të cilët përbëjnë dhe gjysmën më të ...

Më tepër »

Lindi fëmijën në veturën policisë, shkaku i borës që kishte bllokuar trafikun (Foto)

Emily McBride nga Staffordshire i Anglisë e ka lindur fëmijën në ulësen e pasme të veturës së policisë, sepse ishte bllokuar në trafik shkaku i ...

Më tepër »

18 vjeçarja e kidnapuar pas lindjes, takohet me prindërit

Vajza 18 vjeçare e cila ishte kidnapuar nga familja e saj në një spital në Florida, më në fund është ribashkuar me prindërit e saj ...

Më tepër »