Kuriozitete

Shtatë gjërat që bëjnë foshnjet akoma pa lindur në barkun e nënës

Në mesin e shumë pyetjeve që bëjnë çiftet derisa gruaja është shtatzënë, është edhe ajo se “çfarë është duke bërë foshnja në bark?”. Sipas studimeve ...

Read More »

Luani apo tigri, ja kush e ka zërin më të fortë (VIDEO)

A e keni ditur se zëri i tigrit shpesh herë përdoret në tv dhe filma si zë luani? Befasuese, apo jo? Në videon më poshtë ...

Read More »

Vetëm 1 në 100 persona mund t’i gjejnë 4 kafshë në këtë foto, ja cilat janë ato

Veç një peizashi piktoresk një sy i pastërvitur nuk mund të vërejë asgjë më shumë. Në pamje të parë ju mund të shihni një shtëpi, ...

Read More »

Vizitoi varrin e djalit, u mahnit nga ajo që pa (Video)

Marie Robinson kishte humbur djalin e saj para katër viteve nga kanceri. Ajo kishte shkuar të vizitojë djalin në përvjetorin e vdekjes  kur ajo e ...

Read More »

Pas vitheve jashtë, këto janë xhinset e radhës (FOTO)

Kur ende nuk ishim mësuar me idenë e xhinseve që ekspozojnë të pasmet, industria e modës na hedh një tjetër trend. Kësaj here bota e ...

Read More »

Arrestohet nusja që deshi ta mbysë vjehrrën (VIDEO)

Kjo ngjarje ka ndodhur në Indi dhe është pak e pazakontë. Procesi i divorcit midis Sangetaa Jain dhe burrit të saj është në proces e ...

Read More »

Doni të dini me saktësi të ardhmen tuaj, zgjidhni një numër nga rrethi i Nostradamusit

Parashikimet e tij janë realizuar dhe janë duke u realizuar edhe sot e kësaj dite. Michelle De Notre Dame, apo thjesht, Nostradamus, ishte astrolog, mjek ...

Read More »

Ja provat e gjetura në Indi për ekzistencën e UFO-ve

Një fshat në Indinë qendrore ka ngjallur diskutime në shumë rrjete sociale rreth zbulimit të disa gjurmëve misterioze të këmbëve në një gur, afër vizatimit ...

Read More »

Këshilla Arabe /Ja si ta rrisni penisin 5 cm për pak ditë

Ushtrimi përbëhet nga tërheqja deri në kufij të pakëndshëm të penisit të zgjatur. Zgjatja bëhet derisa koka e penisit të marrë ngjyrë të kuqe dhe ...

Read More »

Shikoni këto pamje të pabesueshme se çfarë bën ky ushtar (VIDEO)

Disa roje private kanë hapur zjarr ndaj disa piratëve somalezë, ndërsa këta të fundit përpiqen që të hipin në një anije mallrash që të grabisin. ...

Read More »

18 vjeçari pyet mjekun se deri kur mund të rritet penisi, ja si i përgjigjet mjeku

Një 18 vjeçar është mjaft i shqetësuar për madhësinë e penisit të tij, pasi është shumë i vogël. Për këtë arsye ai i ka dërguar ...

Read More »

E la djalin një vit pa telefon, ja çfarë i ndodhi atij

E shqetësuar nga fakti se djali i saj shpenzonte shumë orë në rrjetet sociale me iPhone-in e tij, kjo nënë mori një vendim ekstrem ndaj ...

Read More »

Një 12-vjeçar nget i vetëm makinën për… 1 300 kilometra!

Një 12-vjeçar arriti të ngiste i vetëm një makinë për 1 300 kilometra duke i rënë përqark gjithë Australisë, në një përpjekje për të arritur ...

Read More »

Pse nuk duhet ta puthni qenin tuaj

Qentë mund të përbëjnë rrezik tepër serioz për shëndetin e njerëzve. Ky është përfundimi që kanë arritur disa veterinerë anglezë në një studim të fundit, ...

Read More »