Kuriozitete

Çfarë hanë për drekë disa nga njerëzit më të suksesshëm në botë (FOTO)

Të gjithë kemi dëgjuar se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, por rëndësi të njëjtë ka edhe dreka. Njerëzit e suksesshëm njihen për ...

Read More »

E rrihte motrën e vogël çdo ditë, por pas shumë vitesh i ndodhë e papritura…(VIDEO)

Kjo ngjarje vërtetë që prekë shumë njerëz e poashtu jep edhe një leksion të rëndësishëm se familja është vërtetë e shenjtë. Ngjarja ku motra e ...

Read More »

8-vjeçari bëhet shofer përmes një videoje

Një djalosh 8-vjeçar në Ohajo çoi motrën e tij të vogël tek një dyqan “McDonald” me makinën e prindërve pasi kishte mësuar ta ngiste mjetin ...

Read More »

Femrat janë lidere më të mira sesa meshkujt

Një studim i ri ka arritur në përfundimin se femrat janë lidere më të mira sesa meshkujt. Studimi ka vlerësuar personalitetin dhe karakteristikat e përafërsisht ...

Read More »

Ne jemi çfarë mendojmë

Unë fillova të kërkojë për përgjigjet – dhe u përmirësova. Unë mësova “hile” të rëndësishme nga njerëz shumë të suksesshëm si Will Smith, Oprah, Jim ...

Read More »

Me 1 litër karburant ju mund të bëni më shumë kilometra, mjafton të ndiqni këto këshilla!

Nuk ka rëndësi se çfarë makine keni, por shansi për të kaluar disa kilometra më shumë me një litër karburant është gjithmonë gjëja që do ...

Read More »

Shokon NASA: Alienët ekzistojnë, ja provat (FOTO)

ASA tashmë e ka konfirmuar përfundimisht se njerëzit nuk janë të vetmet qenie në univers, por ka dhe qenie të tjera siç janë alienët. Ka ...

Read More »

Fëmijët që rriten duke lexuar libra, fitojnë më shumë para si të rritur

Librat janë ‘cool’ apo jo? Ata mund të jenë motivues, komik, frikësues dhe të gjitha këto në kombinim. Por, përveç kësaj, librat mund t’ju ndihmojnë ...

Read More »

Nuk e besoni dot çka thotë distanca mes vetullave për ty

Vetullat janë tipari që tregon gjendjen shpirtërore dhe emocionale. Mbase nuk e kishit menduar, por vetullat mund të tregojnë shumë edhe për personalitetin tuaj. Nëse ...

Read More »

Mënyra si mblidhni dorën grusht tregon të fshehtat e karakterit tuaj

Gjuha e trupit është një ndër mjetet më të fuqishme të komunikimit. Atë çfarë nuk arrini ta shprehni me forcën e fjalës së folur dhe ...

Read More »

Video shokuese, kali sulmon një aligator (VIDEO)

Edhe kafshët kanë qenë pak gjaknxehtë kohët e fundit. Në një park në Florida të Amerikës është kapur një video ku duket se një kalë ...

Read More »

Indi – Vajza 8 muajshe që nuk ngopet me të ngrënë (FOTO)

Kjo vajzë vetëm tetë muajshe ka habitur mjekët, pasi pesha e saj është jashtë parametrave të një fëmije normal. Chahat Kumar nga Punjab në Indi ...

Read More »

Moment shokues kur gjarpri kafshon djalin në një qendër interneti (VIDEO)

Ky është një moment shokues kur një gjarpër e sulmon një djalë kur ai përpiqet të dalë nga një qendër internet. Në pamje duket se klienti drejtohet ...

Read More »

Nëna publikon fotografi të djalit 4 vjeçar që vuante nga kanceri (FOTO)

Fotografitë poshtë këtij teksti, do t’ua thejnë zemrën. Ruth Scully, nëna nga Britania ka humbur djalin e saj 4 vjeçar, Nolan, në shkurtin e këtij ...

Read More »