Kuriozitete

Shtrihet të flejë, shqiptarit gati sa si bie të fiktë nga ajo që gjen në shtëpinë e tij (FOTO)

Qyteti i Pukës prej disa ditësh është zona më problematike dhe më e izoluar për shkakt ë reshjeve të shumta të dëborës si dhe temperaturave ...

Më tepër »

Kjo që i ka ndodhur këtij çifti është vërtetë tmerruese (VIDEO)

Mund të mos e kishit imagjinuar kurrë se nga banja juaj mund të dilte një anakonda. Këtë gjë e përjetoi një familje nga Virginia pasi ...

Më tepër »

Shokojnë shkencëtarët: Ja nga se do zhduket njerëzimi

Shkencëtarët kanë renditur një sërë faktorësh që, sipas tyre, mund të bëhen shkaktarë të ditës, kur jeta në Tokë do të marrë fund. 1. Tërmeti ...

Më tepër »

Parashikime të tmerrshme, ja çfarë thuhet për fundin e botës

Të vërteta ose jo, këto janë plot dhjetë parashikimet më të reja që flasin për fundin e botës. Parashikimi më i afërt pritet të ndodhë ...

Më tepër »

Lufta e Tretë Botërore po fillon

Lufta e Tretë Botërore është shumë pranë. I këtij mendimi janë qytetarët e vendeve Perëndimore, të paktën, tregon një sondazh i fundit i publikuar në ...

Më tepër »

Aksidenti i frikshëm, i vdes shoku me motor para syve (VIDEO)

Gara me makina mes disa të rinjve i ka kushtuar jetën, drejtuesit të një motori. Siç shihet në këtë video, dy makina po ecnin me ...

Më tepër »

Truke të thjeshta që gjithsecili duhet t’i dijë (VIDEO)

I bëni çdo ditë, por nuk e keni ditur… Si të ruani hapësirë në çantën tuaj të udhëtimit, si të mos lejoni të ketë asnjë ...

Më tepër »

Çfarë të bëni nëse fëmijët ju zënë duke bërë seks

Me reagim adekuat kapërceni këtë situatë të pakëndshme. Mos i kritikoni fëmijët vetëm për shkak se ndiheni keq, por patjetër bisedoni me ta. Qëndroni të qetëNëse ...

Më tepër »

Aktorja blen fermën të cilin babai i saj e kishte humbur para 25 vitesh

Aktorja 35-vjeçare, Amy Schumer, e njohur për rolet e saj në komeditë Inside Amy Schumer dhe Trainwreck, ka blerë fermën të cilin babai i saj ...

Më tepër »

Vajza e vogël shpërthen në lot, telefonon të atin: I dashuri do më lejë (VIDEO)

Kjo është një bisedë prekëse mes babait dhe një vajze të moshës 7-vjeçare. Me lot në sy e vogla telefonon të atin dhe i qan ...

Më tepër »

Gjendet një dorë dhe një kafkë “aliene” në shkretëtirën peruane (VIDEO)

Një grup i hulumtuesve të vetëshpallur të dukurive paranormale thonë se kanë gjetur një dorë gjigante me tre gishta për të cilën ata mendojnë se ...

Më tepër »

E varros për së gjalli gruan, kur e zhvarros arkivolin me trupin e saj mbeti i shokuar me atë që pa

Çdo njeri fillon të djersitet vetëm kur mendon se dikush do ta varros për së gjalli. Megjithatë, me përparimin e teknologjisë dhe mjekësisë, gjasat janë ...

Më tepër »

Historia e trishtë e të moshuarës që vdiq në masakrën e Floridas

Mes viktimave të sulmit në Fort Lauderdale pak ditë më parë ishtë edhe një e moshuar britanike e quajtur Olga Woltering. Vdekja e saj ka ...

Më tepër »

NASA nis kërkimet për planetin e banueshëm

Astronomët, të cilët janë vënë pas shenjave të jashtëtokësorëve, janë në kërkim të ndonjë planeti tjetër të banueshëm. Gjatë kërkimit të botës ku jetojnë jashtëtokësorët, ...

Më tepër »