Kuriozitete

Ja sa janë temperaturat sonte në fshatin më të ftohtë në Tokë

nëse mendoni se është ftohtë aty ku jeni për momentin, atëherë fshati Oymyakon në Rusi do t’jua ndryshojë mendjen. Me një temperaturë mesatare gjatë janarit ...

Më tepër »

Fakte të çuditshme që nuk i keni ditur për kërthizën

Kërthiza është qendra e energjisë, që pasi stimulohet e shpërndan energjinë në të gjithë trupin, por edhe një prej zonave më të pista të trupit ...

Më tepër »

Lindën duke mbajtur duart, të pandashme edhe tri vjet pas lindjes (Foto)

Dy motra binjake që kapën për dore njëra-tjetrën pak sekonda pas lindjes, nuk mund të jetojnë larg njëra-tjetrës edhe tri vjet pas kësaj ngjarjeje. Jenna ...

Më tepër »

E Tmershme: Gruaja 92-vjeqare jeton në kafaz (FOTO/VIDEO)

Në Kinë një grua 92 vjeçare u mbajt e mbyllur në një kafaz të ndyrë për disa vite, ajo ishte e detyruar nga djali dhe ...

Më tepër »

Ky ishull fsheh një mister të madh

Një nga ishujt më të largët të botës, pothuajse 2,000 kilometra nga toka më e afërt, është i mbuluar me akull pothuaj gjatë gjithë vitit. ...

Më tepër »

Këshilla /Si të parandaloni sulmin nga kafshët

Sulmi nga kafshët është e frikshme. Mirëpo, kjo mund të parandalohet. Duhet mbajtur mend që kafshët sulmojnë bazuar në instinktin e tyre, e jo në ...

Më tepër »

Nga ajo që keni frikë më shumë, ajo do të ndodhë

Mendime dhe energji pozitive, jetë pozitive “Nga ajo që keni frikë më shumë, ajo do të ndodhë”. Kjo shprehet në mënyra të ndryshme në shumë ...

Më tepër »

Fantazma në Dobrosht të Tetovës?! Realizuan një foto dhe më pas mbeten të shokuar nga ajo që panë! (FOTO)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në fshatin Dobrosht të Tetovës. Disa banorë të këtij fshati që po argëtoheshin nga reshjet e para të borës ...

Më tepër »

Ishulli më i largët në botë që ka fshehur një mister me dekada

Një nga ishujt më të largët të botës, pothuajse 2,000 kilometra nga toka më e afërt, është i mbuluar me akull pothuaj gjatë gjithë vitit. ...

Më tepër »

Si të hapni “syrin e tretë” apo si të zhvillohet syri psikikë

Syri i tretë mbetet ende një mister, por në njëfarë forme ai është i fshehur tek të gjithë njerëzit. Për ta hapur atë duhet ta ...

Më tepër »

Harta e “Shqipërisë së vërtetë”, ja deri ku shkonin kufijtë

Vija përfshin krahinën e Pogonit me qytetin e Voshtinës edhe krahinat e Sulit e të Çamërisë me qytetet e Filatit, të Ajdonatit, të Margëlliçit, Pargës, ...

Më tepër »

Ja çfarë ndodh kur shikoni orën në ëndërr

Akoma nuk është e njohur përse njeriu ëndërron dhe u shfaqen aty pamje me të cilat ballafaqohet në jetën e vet. Disa njerëz përjetojnë ëndërrime ...

Më tepër »

Babë e bir të diagnostikuar me kancer, por makthi s’mbaron këtu! (FOTO)

Një baba britanik dhe djali i tij, të diagnostikuar me të njëjtin lloj kanceri , u është thënë nga NHS se nuk mund të mbulohen ...

Më tepër »

I ftohti ngrin dhe “Niagarën e Shqipërisë”

Shumë pranë Tiranës ndodhen disa destinacione turistike që tërheqin vizitorë të huaj dhe vendas edhe tani në periudhën e dimrit. Një nga perlat e natyrës ...

Më tepër »