Kronika e Zezë

Të shtëna me armë në Tiranë, 19-vjeçari qëllon në ajër

Një 19-vjeçar është arrestuar në Tiranë për armëmbajtje pa leje dhe prishje të qetësisë publike. Ai është Stivi Haka, i cili rreth orës 15:00 qëlloi ...

Më tepër »

Sarandë, një person i vë flakën vetes

Një person ka humbur jetën sot, pasi është vetëdjegur me benzinë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:43 në lagjen nr.4 Sarandë, poshtë rrugës “Mitat Hoxha”. ...

Më tepër »

Vdekja e 30-vjeçares në ashensor në Tiranë, policia dhe prokuroria nuk dinë kë të hetojnë

Policia e Tiranës do të referojë në prokurori për hetime të mëtejshme ngjarjen ku ngeli e vdekur në ashensor 30-vjeçarja Drilona Duriçi. Por, burimet thanë ...

Më tepër »

Grabitet edhe një bastore në Çair të Shkupit

Dy persona të maskuar, nga të cilët njëri me pushkë automatike dhe tjetri me revole, e kanë grabitur dje rreth 18:20 një filial të bastoreve ...

Më tepër »

Zhduket një femër në Malishevë

Policia ka njoftuar se dje në Malishevë një femër ka dalur nga shtëpia dhe nuk është kthyer më, lajmin për policinë e ka bërë të ...

Më tepër »

Sulmohet me shufër hekuri një 12 vjeçar nga Shkupi

Një djalosh i moshës dymbëdhjetë vjeçare mbrëmjen e djeshme është sulmuar me shufër metalike në kokë, ka bërë të ditur policia. Siç thuhet në njoftimin ...

Më tepër »

Keqpërdorin emrat e prokurorëve, arrestohen babë e bir në Prizren

Babë e bir janë arrestuar në Prizren, nën dyshimin se kishin falsifikuar aktgjykime e dokumente të tjera zyrtare, dhe këtë e kishin bërë duke keqpërdorur ...

Më tepër »

I shpërtheu granata, vdes në spital 22-vjeçari nga Pogradeci

Endri Guga, i cili u plagos dje nga shpërthimi i një granate të vjetër në fshatin Vërdovë të Pogradecit, ka ndërruar jetë sot në Spitalin ...

Më tepër »

“Unë sapo dola nga shtëpia, por dy meshkuj më kërcënuan”, kallëzimi i vajzës nga Gjirokastra

Një episod jo i këndshëm i ka ndodhur një 32-vjerçareje në Gjirokastër. Siç ka kallëzuar vajza në komisariatin e policisë, ajo ishte duke dalë nga ...

Më tepër »

Arrestohet ish-banori i Big Brother Albania, shfrytëzonte gruan si prostitutë për 30 Euro

Ka qenë një ndër banorët më të kritikuar në “Big Brother Albania 8”, kjo për faktin se shumë persona e quanin homoseksual. Por, së fundmi ...

Më tepër »

Nëna e re braktis foshnjen dhe ‘zhduket’

Një nënë e re ka braktisur foshnjen e saj. 18-vjecarja me iniciale A.B., e cila braktisi foshnjen dhe bashkëjetuesin e saj është proceduar penalisht. Sipas policisë, ...

Më tepër »

Adoleshenten shtatzënë e shkelmoi në bark bashkëshorti dhe si pasojë…

Një adoleshente shtatzënë e cila u qëllua në bark nga bashkëshorti, lindi dy binjaket e saj 3 muaj para kohe. Ziarye Freeman, 19 vjeç, humbi ...

Më tepër »

Vrasja e 3-fishtë në plazhin e Vlorës, paratë nga Belgjika zbuluan vrasësin

Paratë të cilat vinin nga Belgjika nga i vëllai çuan në arrestimin e Delin Hajdarajt. Ato dërgoheshin në emër të një të afërmi të familjes ...

Më tepër »

Vdes në burgun e Idrizovës një i kumanovarë

Sot ka ndërruar jetë një i burgosur në burgun e Idrizovës nga rrethina e Kumanovës. Marrim vesh se bëhet fjalë për M. Sejdiu 46 vjeçar ...

Më tepër »