Flash Lajme

Bota

Papa Francesku e fillon vizitën e tij në Amerikën Latine

papa

Papa Francesku sot e fillon vizitën e tij tetëditore në Amerikën Latine. Ai sot do të arrijë në Ekuador. Presidenti këtij shteti ...

Më tepër »

Në Tunizi shkarkohen disa zyrtarë, dështuan në siguri gjatë sulmeve terroriste

Tuniz

Disa zyrtarë të Tunizisë përfshirë edhe guvernatorin e Sous janë ndërruar pas sulmit të fundit në plazhin e një hoteli ...

Më tepër »

Qeni hetues zbuloi 2,17 tonë kokainë

Qeni

Autoritetet kolumbiane kanë 2,17 tonë kokainë në sajë të qenit hetues që ka zbuluar drogën në aeroportin Medellin-Rionegro , në ...

Më tepër »

Sulme te reja në Fallujah – 36 të vdekur

041108-M-8205V-006
Fallujah, Iraq (Nov. 8, 2004) - An air strike is called in on a suspected insurgent hideout at the edge of Fallujah, Iraq by U.S. Marines assigned K Company, 3rd Battalion, 5th Marine Regiment, 1st Marine Division, during the opening hours of Operation Phantom Fury. 1st Marine Division, in support of Operation Iraqi Freedom (OIF), is engaged in Security and Stabilization Operations in the Al Anbar Province of Iraq. U.S. Marine Corps photo by Lance Cpl. James J. Vooris (RELEASED)

Së paku 36 njerëz, duke përfshirë gra dhe fëmijë, janë vrarë në bombardimin e qytetit irakian të Fallujah, transmeton BBC, ...

Më tepër »

ISIS vret 25 ushtarë të regjimit sirian, ekzekutuesit ishin fëmijë! (FOTO/VIDEO+18)

isis

Xhihadistët e ISIS-it kanë lëshuar një video të re të ekzekutimit të 25 ushtarëve të regjimit sirian në qytetin antik ...

Më tepër »

Rrëfim nga gërmadhat: Baba, të premtova se do ta përfundoj shkollën! (FOTO)

1

Basma Mohammed Kawarei i kishte premtuar babait të saj se do ta përfundonte shkollën. Premtimi është bërë vitin e kaluar, ...

Më tepër »

Intensifikohen luftimet në Siri

1

Trupat siriane, të mbështetura nga luftëtarë të organizatës libaneze Hezbollah dhe një fushatë intensive sulmesh ajrore, filluan një ofensivë masive ...

Më tepër »

Tunizia shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Tuniz

Presidenti i Tunizisë Get Kaid Esebsi ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme në vend, tetë pas sulmeve terroriste ku u vranë ...

Më tepër »

Protesta në Kiev: Të shpallet luftë ndaj separatistëve në lindje! (VIDEO)

1

Me qindra luftëtarë pro qeverisë dhe mbështetës të ekstremit të djathtë kanë marshuar në qendrën e kryeqytetit ukrainas Kiev.  Protesta ...

Më tepër »

ISIS-i më 7 korrik do të sulmojë Britaninë!

isis

Gazeta italiane “Republica” shkruan se grupi i Shtetit islamik ISIS ka dërguar një njoftim me kërcënime për sulme në Britani ...

Më tepër »