Argëtim

Shokuese, arinjtë kockë e lëkurë u ‘luten’ vizitorëve për ushqim (VIDEO)

Video shqetësuese e arinjve super të dobët, të cilëve u numërohen edhe brinjët, në një kopsht zoologjik indonezian, ka shkaktuar zemërimin online. Vizitorët në kopshtin ...

Më tepër »

Arsyet pse ju mungon dëshira për seks

Pothuajse 11% e femrave mes moshes 18 dhe 44 vjeçe ballafaqohen me probleme seksuale. Rezultati është padyshim shumë shqetësues. Askush nuk e di saktësisht se ...

Më tepër »

Studimi: Njerëzit me këtë veçori bëjnë më shumë seks

Një studim i ri i publikuar në “The British Journal of Psychology” ka zbuluar se njerëzit më të sjellshëm dhe altruistë, bëjnë më shumë seks ...

Më tepër »

Rekord Guinnes, vëllezërit vietnamezë ngjisin 90 shkallë ‘kokë më kokë’ për 52 sekonda (VIDEO)

Vëllezërit vietnamez Nihep dhe Co Giang janë futur në librin e rekordeve botërore Guinnes, pasi kanë ngjitur shkallët e Katedrales Girona, në 52 sekonda. Çudia ...

Më tepër »

Kulla Eiffel fsheh një sekret!

Fansat më të mëdhenj të Botës së Disneyt, kanë dijeni për suitën luksoze brenda kalasë së Hirushes, por a e dini se ka edhe një ...

Më tepër »

Ta falim apo jo tradhtinë, ja çfarë thonë psikologët

Ka ndodhur. A duhet t’ia pranosh dhe të rrezikosh të ndahesh, apo ta mbash për vete? A është heshtja më e keqe se vetë akti? ...

Më tepër »

U detyruan të ndërrojnë shtëpi për shkak të derrit gjigant

Një çift i cili bleu një derr të vogël, është tronditur kur me kalimin e kohës, kafsha e tyre u shndërrua në një derr gjigant ...

Më tepër »

Gruaja ëndërron të bëhet mekanike, por nuk pranohet në punë sepse është ‘shumë bukuroshe

Marie Buchan, nga Birmingham në Angli, ëndërron të bëhet mekanike, por nuk është në gjendje të gjejë punë. Ajo jeton nga përfitimet sociale dhe ka ...

Më tepër »

Ja çfarë është shfaqur papritmas në një autostradë në Kanada (VIDEO)

Një udhëtar i rastësishëm është shfaqur papritmas gjatë stuhisë së dëborës, para një kamera monitorimi të trafikut në autostradën 40 në qytetin Quebec në perëndim ...

Më tepër »

Nuk do ta besoni, burrat janë më qaramanë se gratë në punë

Çdo kush mund të ndihet nervoz teksa pret që shefi i tij të bëjë një rishikim të performancës në punë. Dhe kur është fjala për ...

Më tepër »

Martesa është më e lumtur kur burrat i dëgjojnë gratë

Sipas një studimi që ka pasur nën vëzhgim 130 çifte të reja, ka zbuluar se burrat që i lejojnë gratë e tyre të kenë influencë ...

Më tepër »

Filmi kanibal që bën njerëzit të humbin ndjenjat, frikëson që në trailer

Nëse nuk keni një stomak të fortë, ky film nuk është për ju! Në fakt, edhe traileri i vetëm del e tepron që t’jua fusë ...

Më tepër »

A ekziston vampiri brenda jush? zgjidheni testin dhe kuptojeni

Çfarë do të ndodhë nëse ju do ta vidhni energjinë? Psikologia amerikane, Judith Orloff thotë se secili është nga pak vampir, sidomos kur është i ...

Më tepër »

Ja sa shpesh bëjnë seks çiftet e lumtura

Sekreti i lumturisë në çift është jeta aktive seksuale. Më shumë se sa shpeshtësia, sipas një studimi shkencor e rëndësishme është rutina e jetës seksuale. ...

Më tepër »