Author Archives: admin2

19-vjeçari terrorizon Tiranën, qëllon me automatik…pa leje! (VIDEO)

Një 19-vjeçar u arrestua nga Policia e Tiranës pasi rreth orës 15:30 të ditës së sotme ka qëlluar me armë në ajër. Policia është njoftuar ...

Më tepër »

Pas 47 vitesh martesë, në moshën 72 vjeçare lind fëmijën e parë! (Video)

Një grua në Indi në moshën 72 vjeçare ka lindur fëmijën e saj të parë. Daljinder Kaur është bërë një ndër nënat më të vjetra ...

Më tepër »

Ja si shpëton qeni endacak në momentin e fundit (VIDEO)

Një qen endacak i cili po vuante për bukë, është shpëtuar mrekullisht nga një familje britaneze. Ai është marrë në mbrojtje dhe transformimi i tij ...

Më tepër »

Kunati i Ivankas protestoi kundër Donald Trump (Foto)

Vëllai i burrit të Ivanka Trump u pa në Marshin e Grave të organizuar në Washington. Joshua Kushner, vëllai i vogël i Jared Kushner, të ...

Më tepër »

Formacionet zyrtare: Eibar – Barcelona

Eibar dhe Barclona takohen në stadiumin ‘Municipal de Ipurua’ në kuadër të xhiros 19-të, në ndeshjen që fillon nga ora 20:45. Formacionet zyrtare: Eibar: Barcelona: ...

Më tepër »

Ja si argëtohen pensionistët turq në borë (Video)

Një grup pensionistësh nga Turqia, kanë dëshmuar se asnjëherë nuk është vonë për t’u argëtuar mbi borë dhe akull. Të moshuarit, të lidhur për njëri-tjetrin, ...

Më tepër »

Chelsea e dyfishon epërsinë ndaj Hull Cityt (VIDEO)

Gary Cahill ka shënuar golin e dytë të Chelseat ndaj Hull Cityt, në minutën e 81 të takimit.

Më tepër »

Tërbohet Athina! Ushtarët ‘grekë’ bëjnë simbolin e shqiponjës dykrenare (FOTO)

Një gjest i disa rekrutëve ushtarakë ka shkaktuar reagime të forta në Greqi. Sikurse e shikoni në foton e mëposhtme, janë disa ushtarë të rinj ...

Më tepër »

Trump acarohet me protestuesit: Pse nuk votuat në zgjedhje?

Donald Trump e ka shfrytëzuar rrjetin social twitter për të reaguar ndaj protestave që po zhvillohen në Amerikë, kundër zgjedhjes së tij si president. Ai ...

Më tepër »

Edita Sopjani vjen me baladë të bukur (VIDEO)

Këngëtarja Edita Sopjani ka kohë që nuk ka qenë në skenë. Ajo tash ka lansuar projektin “Ike Ti” që është një baladë. Në videoklip të ...

Më tepër »

Sarandë, një person i vë flakën vetes

Një person ka humbur jetën sot, pasi është vetëdjegur me benzinë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:43 në lagjen nr.4 Sarandë, poshtë rrugës “Mitat Hoxha”. ...

Më tepër »

Hungari, ankth për identitetet e nxënësve të aksidentuar (VIDEO)

Ministri i Jashtëm hungarez, Peter Szijjarto ka thënë këtë të dielë se do të duhen ditë derisa të identifikohen 16 viktimat e autobusit, të përplasur ...

Më tepër »

Granit Xhaka: Jam shumë i zhgënjyer me mënyrën se si u largova nga fusha (FOTO)

Granit Xhaka u ndëshkua me karton të kuq. Ai pas ndeshjes tha se ndjehet shumë i zhgënjyer se si u largua nga fusha, por tha ...

Më tepër »

Obama prek të pasmet e Melania Trump? (FOTO/VIDEO)

Një fotografi e ish- presidentit Obama ku duket sikur ai ka prekur nga të pasmet bashkëshorten e Donald Trump është shpërndarë nga mijëra persona në ...

Më tepër »