Author Archives: R.M

Grafite raciste, bëjnë kryqe te dera e xhamisë në Gostivar

Disa persona të panjohur kanë bërë grafite raciste në Xhaminë e Sahatit. Siç njofton policia, personat e panjohur kanë bërë kryqe tek një sandëk në ...

Read More »

Niset për të shkuar në punë, por ajo çfarë gjen në veturë e tmerron (VIDEO)

Një qytetar rus derisa po shkonte tek vetura e tij për tu nisur për punë, vëren diçka që kur kupton çfarë është tmerrohet. Ai kishte ...

Read More »

Babai var vajzën 11 muajshe e më pas veten, aktin e transmeton live në Facebook (Foto)

Një baba transmetoi momentin e varjes së tij dhe të vajzës së tij 11 muajshe në Facebook, pasi kishte akuzuar të dashurën e tij për ...

Read More »

Jeta luksoze dhe ekstreme e princit trashëgimtar të Dubait (FOTO)

Si një përrallë, kështu është jeta luksoze e Princit të Dubait  Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Rashid është 32 vjeç dhe është konsideruar ...

Read More »

Kina ndalon disa emra myslimanë për fëmijë

Autoritetet kineze kanë publikuar një listë të emrave të zakonshëm myslimanë të përdorur në rajonin Xinjiang të cilët janë të ndaluar t’u vihen fëmijëve të ...

Read More »

Weber: Ballkani s’ka qenë kurrë prioritet i BE-së

Bodo Weber, bashkëpunëtor i lartë i Këshillit të Politikave për Demokratizim në Ballkanin Perëndimor, ka thënë se rajoni i Ballkanit Perëndimor, kurrë nuk ka qenë ...

Read More »

SHBA, ekzekutohen dy të dënuar për përdhunim dhe vrasje

Dy të burgosur me dënim me vdekje, janë ekzekutuar të hënën me injeksion vdekjeprurës, në shtetin Arkansas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), raporton ...

Read More »

E gjuan nënën e tij me vezë çdo ditë, por askush nuk po arrin ta kuptojë qëllimin (Video)

Video e cila për një kohë shumë të shkurtër ndezi rrjetet sociale dhe bëri mijëra njerëz të qeshin me lot.  Tregon për një “ves” të ...

Read More »

Lëvizja BESA: Të përfundojë pakujdesia ndaj bujqve

Lajmi shqetësues se temperaturat e ulëta gjatë ditëve të kaluara u kanë shkaktuar dëme shumë të mëdha pemëve në rajonin e Prespës dhe se në ...

Read More »

Andreas Elsner – Drejtor kryesor ekzekutiv i ri i Makedonski Telekom

Andreas Elsner shkel në pozitën Drejtor kryesor ekzekutiv i Makedonski Telekom nga 1 maji 2017. Elsner vjen në Makedonski Telekom në vitin 2014, në krye ...

Read More »

Pazaret e turpshme në kurriz të shqiptarëve!

Nga: Riat Abduramani Nuk kanë lënë asgjë pa keqpërdorur liderët e partive politike shqiptare, të cilët edhe janë fajtorët kryesorë për gjendjen e mjerueshme të ...

Read More »

Sot takohet Ahmeti dhe Zaevi, a do të radikalizohet shumica në Kuvend?

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sot do të takohet me liderin e LSDM-së Zoran Zaev për të biseduar në lidhje me situatën aktuale e cila ...

Read More »

Burri s’kishte para të shkoj me gruan në pushime, e bën këtë “budallallëk”

Një burrë indian e ka bërë atë që pak burra në botë mund ta bëjnë. Vamshi Krishna i kishte thënë gruas së tij se i ...

Read More »

Ky në mes më i mirë se Messi dhe Ronaldo

Nuk është Lionel Messi e as Cristino Ronaldo. Nuk luan as te Barcelona e as te Real Madridi? Dribluesi më i mirë në botë është ...

Read More »