Author Archives: R.M

Putin: Prostitutat tona janë më të mirat në botë, por Trump…

Nuk besoj se Donald Trump do të tërhiqej nga prostitutat e Moskës sepse ai si pronar i Miss Universe ka qenë gjithmonë i rrethuar nga ...

Më tepër »

Selmani në ClickPlus: Bashkimi i partive shqiptare i pengon VMRO-së dhe LSDM-së (VIDEO)

Kryetari i Shoqats së gazetarëve Naser Selmani sonte në Click Plus u shpreh se bashkimi i shqiptarve ju pengon partive maqedonase pasi bëhen faktor në ...

Më tepër »

“Foli” deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri, por jo për platformën e shqipëtarëve (Foto)

Deputeti i LSDM-së përmes rrjetit social facebook ka thumbuar partinë VMRO-DPMNE duke nxjerrë në sfond edhe një fotografi të kombinuar të liderit Nikolla Gruevski me ...

Më tepër »

Ekskluzive/ Skenarë i mundshëm, Ivanovi do dorëhiqet?!

Pas përfundimit të afatit si mandatar Nikolla Gruevski, ku siç mëson portali TetovaSot  nuk do të arrijë të bëjë qeverinë, një skenarë i mundshëm mund ...

Më tepër »

Halili në ClickPlus: LSDM-ja luan me dredhi ndaj shqiptarëve (VIDEO)

Muhamed Halili sa i përket heshtjes së LSDM-së për Platformën shqiptare mendon se ajo luan me dredhi ndaj shqiptarëve. “LSDM-ja luan me dredhi ndaj shqiptarëve, ...

Më tepër »

Muhamed Halili në ClicPlus LSDM-ja nuk do të harxhohet para kohe, prandaj heshtë (VIDEO)

Muhamed Halili mendon se LSDM-ja nuk dëshiron të harxhohet para kohe, andaj heshtë për platformën shqiptare e cila ka disa kushte për formimin e qeverisë “LSDM-ja ...

Më tepër »

Sela në Click Plus: Shqiptarët LSDM-në e ndihmuan, ajo vazhdon të heshtë

Heshtja e LSDM-së për Ylber Selën është jo korrekte, sepse LSDM-në shqiptarët e ndihmuan që të ketë këtë rezultat. “Ka një pjesë e shqiptarëve që ...

Më tepër »

140 milionë euro investime për ujrat në Maqedoni derë më 2020

Fillojnë me realizim tre investimet kapitale në ekonominë e ujërave, në vlerë prej 90 milionë euro, paralajmëroi sot zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së ...

Më tepër »

Walker takohet me avokatët e rastit ”Grupi i Kumanovës”

Ish-ambasadori i OSBE-së në Kosovë William Walker gjatë ditës së sotme është interesuar për ngjarjet e Kumanovës. Ai, paraditen e së martës ka qëndruar në Tetovë ...

Më tepër »

Habitet Messi, ja sa të holla ia ofron City

Manchester City dhe Pep Guardiola janë të gatshëm për “ta thyer” tregun e futbollit dhe për të ofruar një shumë rekord, që të nënshkruajnë me ...

Më tepër »

Supa e “të varfrit” që ju shëron nga një sërë sëmundjesh

Thuajse të gjithë e kanë provuar të paktën një herë në fëmijërinë e tyre supën nga kockat e këmbëve të viçit ose nga eshtrat e ...

Më tepër »

NP “Rrugët e Maqedonisë”: Të gjitha rrugët vazhdimisht pastrohen

Nuk është e vërtetë se Republika e Maqedonisë është bllokuar nga bora, nuk është e vërtetë se ka qytete të izoluara. Të gjitha rrugët shtetërore ...

Më tepër »

Arrestohet Ministri i Mbrojtës së Çamërisë, reagon ashpër Qeveria Çame

Përmes një komunikate për media, Qeveria e Çamërisë, ka bërë të ditur se është arrestuar ministri i saj i mbrojtjes. “Tashmë nga komunikimet e mëhershme ...

Më tepër »

Ahmeti në pritje të ftesës nga Gruevski (VIDEO)

Bashkimi Demokratik për Integrim është ende në pritje të ftesës së Gruevskit për të nisur bisedimet rreth formimit të qeverisë së re. Përfaqësuesit e partisë ...

Më tepër »