Napoli është afër nënshkrimit të Stefan Lainer, ka raportuar Sky Sport.

Napolitanët janë të gatshëm t’i paguajnë Salzburgut 10 milionë euro, plus bonuse për Lainer,

26-vjeçari, ka bërë 33 paraqitje stinorin e shkuar në ligën austriake, duke shënuar një gol dhe duke bërë 4 asistime.

Marrëveshja mes dy klubeve pritet të arrihet në ditët në vijim.

 

Loading...
  ga('create', 'UA-63475902-1', 'auto', {'name': 'newTracker'});  // New tracker.   ga('send', 'pageview');   ga('newTracker.send', 'pageview'); // Send page view for new tracker.