Serbia është e gatshme që të vazhdojë përpjekjet që të gjendet një zgjidhje e përhershme që do të ishte në interesin edhe të Prishtinës edhe Beogradit.

Kështu ka thënë ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, që ka thënë se përpjekjet e tyre po bëhen që t’i sillet stabilitet gjithë rajonit dhe Evropës, shkruan Most, përcjell Klan Kosova.
Daçiq ka thënë se synimi kryesor i Serbisë është ruajtja e paqes dhe stabilitetit

Loading...
  ga('create', 'UA-63475902-1', 'auto', {'name': 'newTracker'});  // New tracker.   ga('send', 'pageview');   ga('newTracker.send', 'pageview'); // Send page view for new tracker.