Mediat më të rëndësishme në Rusi nuk do ta transmetojnë dasmën mbretërore britanike të Princit Harry me Meghan Markle këtë të shtunë, dhe arsyeja mendohet të jetë marrëdhënia e tensionuar mes shtetit euroaziatik dhe Britanisë së Madhe.

Marrëdhëniet midis dy shteteve janë acaruar që kur ish-spiuni rus Sergei Skripal u helmua në territorin britanik sëbashku me vajzën e tij Yulia.

Autoritetet britanike konfirmuan se ish-agjenti i KGB ishte shënjestruar nga agjentët rusë dhe Moska u dënua ndërkombëtarisht për çështjen, përcjell TCh.

Megjithatë, Rusia e mohoi se kishte gisht në sulm.

Loading...