Zëvendësministri i ri nga radhët e Lëvizjes BESA do të jetë nga dega e Kumanovës, bëjnë të ditur për INA burime jozyrtare partiake. Siç mësohet në këtë post pritet të jetë Admirim Aliti, profesori i ri universitar i cili në zgjedhjet e fundit parlamentare ishte në krye të listës për deputetë, pas Afrim Gashit në njësinë e dytë zgjedhore. Por nga ana tjetër, në lojë janë edhe emra të tjerë që janë imponuar nga struktura partiake, por që gjithçka nuk është definitive.

Nga selia e Lëvizjes BESA kanë përgënjeshtruar informacionet e tilla që po lansohen ditëve të fundit dhe që nuk janë zyrtare. Zëdhënësi i kësaj partie Orhan Murtezani tha se të gjitha propozimet e lansuara në media janë spekulime, pasi që ende nuk është vendosur për asnjë emër. Po ashtu gjatë orëve të fundit janë lansuar edhe emra të ndryshëm për ministra.

Loading...
  ga('create', 'UA-63475902-1', 'auto', {'name': 'newTracker'});  // New tracker.   ga('send', 'pageview');   ga('newTracker.send', 'pageview'); // Send page view for new tracker.