Ndeshja mes Barcelonës dhe Real Sociedad të dielën do të jetë e fundit për një legjendë si Iniesta, i cili do t’i jap lamtumirë futbollit Evropian pikërisht në atë ndeshje.

E gjithë dita do ti kushtohet legjendës Inesta dhe blaugranët shpresojnë ta kenë nderuar lartë karrierën e tij.

FC Barcelona nëpërmjet rrjeteve sociale të tyre kanë zbuluar sot mozaikun i cili do të shfaqet të dielen në nderim të Iniesta’s.

Mozaiku është ky:

Loading...
  ga('create', 'UA-63475902-1', 'auto', {'name': 'newTracker'});  // New tracker.   ga('send', 'pageview');   ga('newTracker.send', 'pageview'); // Send page view for new tracker.