Manchester United ka kthyer interesimin për mesfushorin francez të Juventusit, Blaise Matuidi

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho edhe një herë tjetër ka kërkuar nga drejtuesit e klubit transferimin e Blaise Matuidi, shkruan Daily Mirror.

Portugezi e dëshiroi edhe verën e kaluar, para se francezi të vendoste të kalonte nga PSG në Juventus.

Por, paraqitjet e dobëta të Paul Pogbas dhe Ander Herreras kanë shtyrë Mourinhon të mendojë se Matuidi është zgjedhja e problemeve në mesfushë.

Edhe lojtari mund të pranojë një lëvizje të tillë, sepse vendi i tij po rrezikohet nga transferimi i mundshëm i Emre Can.

Loading...
  ga('create', 'UA-63475902-1', 'auto', {'name': 'newTracker'});  // New tracker.   ga('send', 'pageview');   ga('newTracker.send', 'pageview'); // Send page view for new tracker.