Presidenti i SHBA Donald Trump shkarkon Sekretaren e Shtetit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me shefin e CIA-s Mike Pompeo

Kjo është levizja më e funidt në administratën Trump. Presidenti amerikan të martën shkarkoi krahun e tij të djathtë Rex Tillerson dhe këtë e njoftoi njoftoi për Twitter zëvendësimin e tij nga kreu i tanishëm i CIA-s, agjensia e inteligjencës amerikane, Mike Pompeo..

Ky i fundit zëvendësohet në postin e tij nga Gina Haspel, e cila bëhet gruaja e parë që kryeson CIA-n.

Loading...
  ga('create', 'UA-63475902-1', 'auto', {'name': 'newTracker'});  // New tracker.   ga('send', 'pageview');   ga('newTracker.send', 'pageview'); // Send page view for new tracker.